Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Zaručené TIPY michalovskej kaderníčky pri vypadávaní vlasov: V zime je to vraj obzvlášť dôležité!

V michalovských kaderníctvach sa stretávajú so zákazníčkami, ktorým vypadávajú vlasy. Na stratu koruny vplýva najviac príchod zimy. Známa kaderníčka prezradila, ako pomáhajú ženám, aby o svoje vlásky neprišli.

Ilustračný obrázok k článku Zaručené TIPY michalovskej kaderníčky pri vypadávaní vlasov: V zime je to vraj obzvlášť dôležité!
Zdroj: Dnes24.sk

To, že s príchodom zimy nepadá na zem len lístie, ale aj naše vlasy, je pravda. Podľa vlasových odborníkov nejde o žiadnu fámu. „Vlasy sú viac oslabené po lete,“ vysvetlili nám v Kaderníckom salóne Janky Mrázovej. Keď je vraj veľmi horúce leto, vlasy sú viac zaťažené. „S príchodom zimy sa vlasová pokožka začína prečisťovať,“ vlasová stylistka Janka Mrázová dodala, že oslabené vlasy vypadávajú. V kaderníctve sa s vypadávaním vlasov stretli aj u Michalovčaniek. Tento problém je vraj najčastejší v jeseni a s príchodom zimy.

Hydratácia

Suché vlasy sú pohromou pre každú ženu, ktorá má s nimi trápenie. Znamenajú stratu lesku, ošumelý zanedbaný vzhľad a navyše je to už len krok k polámaným končekom. Súvisia aj s ich vypadávaním. Už s príchodom zimy sa treba podľa michalovskej kaderníčky zamerať ma hydratáciu vlasov. „Neoplachujúce kúry, masky…ale je potrebné zvážiť aj aké, aby sa vlasy nezaťažili,“ upozorňuje salón Janky Mrázovej.

Masky, kúry

Zima vystaví našu pokožku poriadnej zaťažkávajúcej skúške. Dobré sú vraj aj kúry proti vypadávaniu a špeciálne masky. „Je dobré aj aplikovať špeciálne vodičky do pokožky, aby sa nám rýchlejšie zregenerovala vlasová cibuľka,“ povedali v salóne Janky o sezónom vypadávaní vlasov.

Strihať

Mnohé ženy majú pred zimou otázku, či strihať alebo nie. Vlasom to jednoznačne len prospieva. Ak práve nemáte na hlave chlapčenský zostrih, je vysoko pravdepodobné, že konce vašich vlasov budú v zime vystavené nepriaznivým poveternostným podmienkam, ako aj poškodzovaniu vo forme častého nasadzovania a skladania rozličných pokrývok hlavy. „Tým, že nosíme kabáty, šály, tak sa vlasy obtierajú o oblečenie,“ vysvetľuje J. Mrázová.

Masáž

Zvýšený tok krvi do vlasových folikulov môže veľmi pomôcť v boji proti vypadávaniu vlasov a podporiť rast nových vlasov. Trojminútová masáž každý deň prirodzene zvýši prietok krvi do pokožky, a pomôže rastu vlasov. „Pomáha masírovať pokožku hlavy kruhovými pohybmi, aby sa prekrvila a prípravok sa dostal všade. Tým, že sa masíruje je vlasový korienok lepšie zregenerovaný.“ S prípravkom má masáž hlavy silnejší účinok na rast vlasov.

Môže vás zaujímať:

Len pre uši Michalovčaniek: Inšpirácie hľadá aj v tureckých telenovelách, tipy skúsenej kozmetičky Veroniky (27)

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM