Rôzne

Zaviedli ho pred desiatimi rokmi: Bezplatné parkovanie v Michalovciach sa stane minulosťou!

Mesto Michalovce reaguje na rastúci počet áut novou parkovacou politikou.

Ilustračný obrázok k článku Zaviedli ho pred desiatimi rokmi: Bezplatné parkovanie v Michalovciach sa stane minulosťou!
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Michalovce uvažujú o opätovnom zavedení parkovného na mestských parkoviskách, vydávaní parkovacích kariet aj vytvorení nových parkovacích zón.

Uviedla to hovorkyňa primátora Michaloviec Mária Stričková s tým, že aktuálne prebiehajú diskusie aj o regulácii parkovania v širšom centre mesta.

Bezplatné parkovanie na mestských parkoviskách v Michalovciach bolo zavedené od roku 2014. Radnica teraz reaguje na nárast počtu áut a nedostatok parkovacích miest. „Aktuálne pracujeme na spracovaní projektovej dokumentácie pre osadenie dopravného značenia, pričom hľadáme také dopravné riešenia, ktoré budú v súlade s normami a predpismi,“ povedala Stričková.

Mesto sa takisto zaoberá procesom vydávania parkovacích kariet a spôsobmi platenia za parkovanie. Plánovaná je aj spolupráca s externými partnermi, najmä v súvislosti s informačným systémom, ktorý je na zavedenie novej parkovacej politiky nevyhnutný.

„Termín zavedenia parkovacej politiky a finančné náklady zatiaľ nemôžeme spresniť,“ dodala Stričková.

Príjmy z parkovného by mali byť použité na zveľadenie parkovacích priestorov a zlepšenie služieb pre občanov, ako aj na zaradenie ostatných lokalít do parkovacích zón, spresnila hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM