Krimi

Zemplínčan Dávid (35) v rukách polície: Ženy či mladé dievčatá vydieral a nútil k nechutným perverznostiam!

Policajti objasnili prípad výroby a rozširovania detskej pornografie v súbehu s prípadom vydierania. Po dvojročnej práci sa im v spolupráci s českými policajtmi podarilo zadržať Dávida (35) z Michalovského okresu. Čítajte viac!

Ilustračný obrázok k článku Zemplínčan Dávid (35) v rukách polície: Ženy či mladé dievčatá vydieral a nútil k nechutným perverznostiam!
Zdroj: TASR

Dávida Š. (35) z Michalovského okresu, žil prechodne v mestečku Horšovský Týn v Česku. Ten podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Dušana Sabola prinajmenšom od začiatku júna 2012 do 28. mája 2015, kedy bol zadržaný, vyhľadával a oslovoval na sociálnych sieťach vo väčšej miere mladé dievčatá. Klamstvom získaval ich prístupové heslá na rôznych internetových serveroch a následne si ich vydieraním zotročoval.

Perverzné sexuálne praktiky

„Obsah ich účtov prehľadával, pričom sa zameriaval najmä na súkromnú komunikáciu a následne pôvodných vlastníkov účtov vydieral a nútil vykonávať pred web kamerou rôzne sexuálne praktiky. Videá a fotografie si ukladal do počítača. Poškodené vydieral aj pod zámienkou vrátenia účtov, aby mu na základe pokynov vyhotovili videá alebo fotografie so sexuálnym motívom. Nátlakom ich nútil, aby plnili jeho požiadavky, nakoľko im hrozil, že na internete zverejní diskrétne informácie, ktoré získal pri prehľadávaní ich osobných účtov,“ uviedol krajský policajný riaditeľ.

Dievčatá a v niektorých prípadoch i ženy – od 12 až približne do 40 rokov – mu v strachu vyhoveli. Tomu to však nestačilo a jeho nátlak sa stupňoval. Podľa polície sa aj maloleté osoby museli podrobovať čoraz perverznejším sexuálnym praktikám. V niekoľkých prípadoch potom páchateľ videá dokonca zverejnil v prostredí blízkom poškodeným, čoho následkom si dievčatá chceli siahnuť na život.

Za pol roka ukradol 264 osobám účty

Ako uviedol krajský policajný riaditeľ, len za šesť mesiacov svojej činnosti sa páchateľovi podarilo ukradnúť účty 264 osobám a niekoľko z nich sa mu podarilo aj zotročiť si. Väčšina doteraz zistených poškodených pochádza z rôznych krajov Slovenska a sú ich desiatky, ich počet sa však môže ďalším vyšetrovaním ešte zvyšovať.

„Pri zisťovaní identity obvineného, ale aj identity ďalších poškodených osôb bol analyzovaný pomerne rozsiahly súbor dát: 6154 emailov, 189.789 chatových správ, 2456 správ odoslaných prostredníctvom sociálnych sieti, 4232 údajov v súvislosti s technickými parametrami pripojenia, tisícky fotografií a desiatky videí,“ povedal dnes na tlačovej konferencii D. Sabol.

Až po vykonaní analýzy týchto materiálov bol vydaný Európsky zatýkací rozkaz a vo štvrtok (28.5.) bol Dávid Š. v ČR zatknutý a následne aj vzatý do väzby. V najbližšom čase sa bude rozhodovať o jeho vydaní na Slovensko, podľa prešovských policajtov by to malo byť do dvoch týždňov. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody minimálne na 10 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM