Samospráva

Zemplínčania, niečo zadarmo: Skontrolujte si kvalitu vody v studni v tomto termíne!

Jubilejný 20. ročník okresných Dní vody v Michalovciach pripravil bohatý program. V našom okrese vykonajú aj bezplatné analýzy vzoriek vody z domových studní na stanovenie obsahu dusičnanov.

Ilustračný obrázok k článku Zemplínčania, niečo zadarmo: Skontrolujte si kvalitu vody v studni v tomto termíne!
Zdroj: TASR

Obyvatelia Zemplína si budú môcť dať bezplatne skontrolovať vodu z domovej studne už po druhýkrát. Vodohospodári aj tento rok pokračujú v tradícii organizovania Okresných dní vody, ktoré sa uskutočnia 14. až 15. apríla.

Okrem vody kontrola aj fajčiarov

Ide už o 20. ročník úspešného podujatia, ktoré sa koná pod záštitou michalovského závodu Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti. Začne sa v hoteli na Vinianskom jazere, kde sa stretnú odborníci z oblasti vodného hospodárstva. Prednášky špecialistov budú okrem iného venované rekonštrukcii odvodňovacej kanálovej sústavy na Slovensku, vplyvu dlhodobej prevádzky nádrží na bezpečnosť betónových priehrad, problematike povodní či klimatickým zmenám. „Účastníci podujatia si budú mať možnosť skontrolovať cholesterol z kapilárnej krvi, fajčiari sa vďaka prístroju smokerlyzer dozvedia, aké množstvo oxidu uhoľnatého vydychujú do ovzdušia,“ informovala spoločnosť.

Analýza vody zdarma

Pre verejnosť si organizátori prichystali program na piatok 15. apríla. Pre obyvateľov okresu Michalovce a Sobrance budú vykonávané bezplatné analýzy vzoriek vody z domových studní na stanovenie obsahu dusičnanov.

Záujemcovia môžu vzorky vody priniesť do Výskumnej hydrologickej základne ÚH SAV v Michalovciach, Hollého 42, tel. č. 056/64 25 147.

Sprievodná akcia je určená len pre obyvateľov obcí, v ktorých nie je vybudovaný verejný vodovod. Obyvatelia východoslovenského regiónu, ktorí nie sú napojení na verejný vodovod, si mohli v tomto roku dať bezplatne skontrolovať vodu ešte 22. marca pri príležitosti Svetového dňa vody.

Môže vás zaujímať:

Nové námestie sa niektorým nepáčí: Čo o námestí rozprávajú významní hostia radnice?

Len pár rokov dozadu a predsa už trochu retro: Spomínate si na michalovské námestie pred rekonštrukciou­? FOTO

Stíhačky priamo nad hlavami Michalovčanov: Prečítajte si reakciu ministerstva

Policajti so samopalmi v michalovských uliciach: Policajné prezídium o zvýšenom stupni teroristického ohrozenia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM