Správy

KOLAPS na východe kvôli počasiu: Tisíce ľudí pocítili VÝPADKY elektriny

Situáciu ovplyvňuje najmä mokrý ťažký sneh, ktorý láme a vyvracia stromy v ťažko prístupnom teréne. Výpadky elektriny evidujú aj v piatok.

Ilustračný obrázok k článku KOLAPS na východe kvôli počasiu: Tisíce ľudí pocítili VÝPADKY elektriny
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Výpadky elektriny sa v dôsledku nepriaznivého počasia na východnom Slovensku dotkli vo štvrtok 19. 1. tisícov ľudí.

Pre TASR to z Východoslovenskej distribučnej (VSD) uviedla Andrea Forbergerová s tým, že dôsledky počasia naďalej ovplyvňujú situáciu v distribučnej sústave.

Výpadky aj v piatok

Ide najmä o mokrý ťažký sneh, ktorý láme a vyvracia stromy v ťažko prístupnom teréne. Výpadky elektriny evidujú aj v piatok.

VSD vo štvrtok zaevidovala spolu 53 porúch na vysokonapäťovej a nízkonapäťovej úrovni. Najviac zasiahnutými lokalitami boli Mlynky, Zlatá Idka, Veľký Folkmar, Sokoľ, Košická Belá, Opátka, Kojšov, Gelnica, Jaklovce, Mníšek nad Hnilcom a Úhorná.

„Kumulatívne počas dňa došlo k prerušeniu distribúcie elektriny v približne 20 500 odberných miestach s dĺžkou nad tri minúty. V ďalších približne 17-tisíc išlo len o niekoľkominútový výpadok ako dôsledok reakcie sieťových ochrán na prepätie,“ uviedla s tým, že v piatok ráno bolo elektrinou nezásobených necelých 1 000 odberných mi­est.

Na poruchách pracujú

Aktuálne VSD eviduje menšie výpadky v Stratenej a okolí Svidníka.

„V Smolníku, Smolníckej Hute, Rolovej Hute a Nálepkove došlo k prerušeniu distribúcie elektriny pre približne 1 200 odberných miest súhrnne. Kolegovia sú v teréne, na odstránení porúch sa intenzívne a nepretržite pracuje,“ doplnila Forbergerová.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM