Rôzne

Nová atrakcia v Košickom kraji: Tokajské domčeky v korunách stromov sľubujú jedinečné zážitky!

Päť domčekov dostalo pomenovania podľa odrôd vína, v ďalších dvoch je sauna a vírivka.

Ilustračný obrázok k článku Nová atrakcia v Košickom kraji: Tokajské domčeky v korunách stromov sľubujú jedinečné zážitky!
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Oživiť vinohradnícku oblasť v Košickom kraji a poskytnúť zážitok v prírode počas celého roka je cieľom Tokajských domčekov v korunách stromov. Túto novú turistickú atrakciu otvorili v utorok. Sedem domčekov je súčasťou lesoparku Campingu Malá Bara v okrese Trebišov. Informovala o tom Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).

Projekt podporil Košický samosprávny kraj (KSK) z dotačného programu Terra Incognita sumou 195.000 eur. Celková investícia dosiahla sumu okolo 450 000 eur.

Wellness aj ochutnávka vín

Domčeky sú postavené na oceľových stĺpoch vo výške štyroch metrov a sú spojené lanovými mostíkmi. Majú tiež centrálnu terasu. Päť domčekov dostalo pomenovania podľa odrôd vína z uvedenej oblasti, v ďalších dvoch je sauna a vírivka.

„Cieľom nebolo len vytvoriť netradičné bývanie v korunách stromov s wellness zážitkami, ale zabezpečiť aj spojenie s miestnymi vinármi, s ktorými sa bude dať dohodnúť na ochutnávke tokajských vín,“ povedal na utorkovej tlačovej konferencii realizátor projektu Ivan Fedor s tým, že samotný wellness komplex bude na prijímanie návštevníkov pripravený v priebehu októbra.

V čom sú iné ako všetky ostatné?

Kapacita každého z piatich apartmánov predstavuje štyri osoby. „Naše domčeky v korunách stromov sa od ostatných na Slovensku líšia tým, že v nich máme zavedenú vodu, odpad a elektrinu,“ dodal. Súčasťou každého apartmánu je tak aj kuchyňa a kúpeľňa. Celoročné využitie je možné a vďaka vykurovaniu a klimatizácii.

Predseda KSK Rastislav Trnka verí, že domčeky budú nielen zaujímavým miestom na oddych a relaxáciu, ale aj inšpiráciou pre ďalších investorov, ktorí uvažujú o rozvoji svojich podnikateľských aktivít. „Som presvedčený, že takýto druh projektov prispeje nielen k rozvoju udržateľného turistického ruchu, ale aj k celkovému rozvoju a prosperite nášho kraja a prinesie do našej destinácie novú energiu a dynamiku,“ povedal.

Lokalita plná atrakcií

Výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková pripomenula, že uvedená lokalita okrem prírody ponúka aj rôzne aktivity a atrakcie, ako napríklad gazdovské pivnice, možnosť cykloturistiky, návštevu kaštieľa či plavbu loďou.

„Som presvedčená, že Tokajské domčeky v korunách stromov s wellness budú pre návštevníkov Košického kraja nezabudnuteľným zážitkom a že ich pozitívny dosah na kvalitu a pestrosť tunajšej ponuky prispeje k tomu, aby naša tokajská oblasť stále viac lákala aj turistov z rôznych vzdialenejších kútov sveta,“ dodala.

V Malej Bare pribudli Tokajské domčeky v korunách stromov
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM