Správy

Actores sa pustil do práce: Divadelné dosky vymenili za rýle a krompáče, FOTO

Umeleckú kariéru na chvíľu zahodili za hlavu. Divadlo Actores sa v čase neplánovanej prestávky okrem iného rozhodlo skrášliť svoje okolie.

Ilustračný obrázok k článku Actores sa pustil do práce: Divadelné dosky vymenili za rýle a krompáče, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Actores Slovakia

Každé divadlo využíva túto vynútenú prestávku vo svojej činnosti po svojom.

Divadlo Actores vďaka tomuto obmedzeniu mohlo započať úpravu priestoru pred samotným divadlom.

Ako pre web Dnes24.sk uviedol herec divadla Róbert Kobezda, na túto činnosť sa chystali už dlhší čas.

„Je to miesto, ktorý dlhé roky nemalo pekný vzhľad. Keď k nám totiž prichádzajú umelci z celého Slovenska alebo prechádzajú tade obyvatelia mesta Rožňavy nerobilo to dobrý dojem. Staré rozbité kvetináče, z dávnych dôb sme dnes vymenili za zeleň. Do tzv. „umeleckej brigády“ sa zapojili viacerí zamestnanci divadla vrátane hercov, techniky či manažmentu. Vôbec sa nebojíme žiadnej manuálnej práce a kto pozná Actores vie, že každý si v ňom prechádza rôznymi funkciami a povinnosťami,“ hovorí pre Dnes24.sk Kobezda.

Doplnil, že osadili stromčeky, odstránili spomínané kvetináče, nechali odniesť nepotrebný materiál. „Je pre nás prioritou, aby toto priestranstvo bolo príjemným prechodom či už smerom do mesta alebo k nám do budovy. Bohužiaľ zápasíme s finančnými problémami a tak sme tomu prispôsobili zvolený typ materiálu či zelene. Chceme ale, aby nám to vydržalo v krajšom stave minimálne niekoľko rokov,“ spresnil herec divadla.

Kobezda povedal, že chystajú aj druhú etapu prác. „V tej druhej pôjde aj o opravu niektorých častí zadného traktu budovy, vrátane omietnutia priečelia, maľovania či opravou dverí, ktoré nám boli znehodnotené vandalizmom. Oslovujeme sponzorov o materiálnu pomoc, aby sme mohli zrealizovať tento zámer. Naše veľké poďakovanie patrí Technickým službám mesta Rožňava za ich pomoc,“ povedal na záver Róbert Kobezda.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Actores sa pustil do práce
9
Galéria
Zdroj: Actores Slovakia
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM