Správy

Adventný víkend v kaštieli Betliar: Čo si prichystali v múzeu?

Oddýchnite si na chvíľu od predvianočného zhonu a príďte si vychutnať vianočnú atmosféru jedného z najkrajších kaštieľov na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Adventný víkend v kaštieli Betliar: Čo si prichystali v múzeu?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala Judita Krajčiová z betliarskeho múzea, blížia sa najkrajšie sviatky roka, Vianoce, a táto doba, zatienená obavami z pandémie nepraje veľkým adventným jarmokom, vianočným trhom a veľkým stretnutiam.

„Aby sme návštevníkom aspoň trochu vynahradili tieto podujatia, rozhodli sme sa v múzeu privítať prichádzajúce sviatky malým prekvapením pre našich návštevníkov. Počas posledného adventného víkendu, 19. a 20. decembra 2020 (v sobotu a nedeľu) na záver prehliadky kaštieľa, ale aj samostatne počas celého dňa od 9:30 do 16:30 hod. môžete prejsť cez náš „vianočný kútik“ na prízemí kaštieľa, kde miestni ľudoví remeselníci a predajcovia budú ponúkať svoje výrobky,“ spresňuje.

Atmosféru dotvoria vianočné melódie, teplý čaj a varené víno.

„Tí, ktorí sa rozhodnete pre návštevu kaštieľa v tomto adventnom čase, počas spomínaného víkendu sa počas prehliadky dozviete aj o vianočných tradíciách a zvykoch, ktoré sa dodržiavali v aristokratických rodinách a budete mať možnosť odfotografovať sa na historickej sedacej súprave pod našim tradične vyzdobeným vianočným stromčekom. Samozrejme sa dodržujú bezpečnostné opatrenia,“ dodala na záver.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM