Marek Šebeňa Krimi

Aktualizované: Plamene opäť šľahajú na hrade Krásna Hôrka!

Prinášame vám video a fotogalériu. Vojaci nám nedovolili prísť bližšie ku hradu tak fotky aj video sú obmedzené kvôli slabej viditeľnosti a silnému vetru.

Aktualizácia: 22.20: Najnovšie informácie od starostu obce Krásnohorské Podhradie Petra Bolla, ktorý je na hrade Krásna Hôrka. Na hrade nehorí, povolali hasičov a dobrovoľníkov aj z iných obcí, ktorí budú tlejúce trámy na hrade monitorovať celú noc, silný vietor však neustáva…ďakujeme, že ste s nami!

Aktualizácia: 20.45: Na hrade sa kvôli neutichajúcemu silnému vetru chytili hranoly, v okolí hradu avšak je dostanočné množstvo hasičov, ktorí majú situáciu aj kvôli absolútnej nepriazni počasia pod kontrolou! Ľudia z dediny sú však už úplne nešťastní, obávajú sa, aby sa oheň nerozšíril nielen vrámci hradu, ale nedajbože aj do okolia. Mapovali sme situáciu aj v rómskej osade, keď sme chceli zistiť, čo sa deje a ako sa plamene rozširujú na hrade od strany kde leží osada. Miestni Rómovia, stoja na začiatku osady s palicami v rukách a nikoho nepúšťajú dnu!

**20.05: ** Momentálne ani počasie nepraje záchrancom hradu, keďže silný vietor začal úradovať a rozdúchal zrejme ložisko, ktoré ostalo po včerajšom zásahu hasičov. Plamene šľahajú na strane hradu od rómskej osady. Bližšie informácie prinesieme neskôr, situáciu momentálne mapujeme…držte palce záchranárom!

foto, video: Radka Deckerová

Aktualizované: Plamene opäť šľahajú na hrade Krásna Hôrka!
1
Galéria
poziar
20
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM