Správy

Aktuálne čísla z Rožňavy: Akú máme zaočkovanosť a ako sú na tom okolité okresy?

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave prezradil aktuálne čísla zaočkovanosti v okrese a meste Rožňava.

Ilustračný obrázok k článku Aktuálne čísla z Rožňavy: Akú máme zaočkovanosť a ako sú na tom okolité okresy?
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Podľa údajov NZCI je na Slovensku aktuálne zaočkovaných 2 490 134 ľudí, čo predstavuje 42%. Okres Rožňava je v tomto ukazovateli pod priemerom, mesto Rožňava je na tom lepšie.

"V okrese Rožňava dosahujeme k tomuto dátumu (22. októbra) len 36% plnú zaočkovanosť z celkovej populácie okresu. Plná zaočkovanosť v našom meste je na úrovni 40 %, " informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave na oficiálnom webe mesta.

Žolík v rukáve?

Podľa portálu koronoa.gov je v okrese Rožňava zaočkovaných 58,8% ľudí nad 50 rokov. Tento údaj rozhoduje o tom, či okres dostane takzvaného žolíka v priraďovaní farby v covid semafore. Ak by mal okres Rožňava zaočkovaných viac 65% ľudí nad 50 rokov, nemal by sa ocitnúť v čirnej farbe semaforu, ak by očkovanosť dosiahla 75% ľudí na 50 rokov, nemal by dosiahnuť dokonca ani bordovú farbu, teda II. stupeň ohrozenia.

Pre porovnanie, v okrese Gelnica je z ľudí nad 50 rokov zaočkovaných približne 54,9%, v okrese Spišská Nová Ves 60%, v okrese Revúca 53,8%, v okrese Brezno 54,3% a v okrese Košice okolie je to 60,3%.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM