Radka Deckerová Od Vás

Animátori a saleziáni organizovali v Rožňave Expanziu

Animátori Domky a saleziáni po piatykrát zorganizovali „Expanziu“, sídliskový tábor. Počas týždňa plného hier, aktivít či tvorivých dielní si každý našiel „to pravé – orechové“.

Expanzia sa začala v predposledný prázdninový pondelok. Scénka, niekoľko hier a všade vládne dobrá nálada a atmosféra priateľstva, ktoré bolo zároveň hlavnou témou tábora. Prípomínajú ju aj animátorské tričká s citátom don Bosca: „Snaž sa, aby ťa mohli mať radi.“ „Tešil som sa, že znova stretnem kamarátov, ktorých som si tu našiel minulý rok. A, samozrejme, animátorov,“ rýchlo dodáva Adam Malček, účastník tábora, a beží si preveriť svoje hranice v skúške odvahy.

Animátori, ktorí majú blízko k hudbe, dávali ďalej to, čo sa naučili od saleziánov v Domke. Učili deti hrať na gitare a bicích. „Na bicích som hrala základný rytmus, ktorý mi ukázal Samko. Nebolo to veľmi ťažké, ale ani jednoduché,“ hovorí Boglárka Kovácsová. Počas Expanzie na deti nečakali len hry, tvorivé dielne, futbalový turnaj či celodenný výlet. Vo štvrtok sa vydali do mesta.

Veronika Zajacová sa podelila o svoje pocity:// „Z Expanzie bola pre mňa „naj“ mestská hra. A tiež sa mi veľmi páčila návšteva v Domke na námestí.“ // Program pre deti pripravili animátori, ktorí sú len o niekoľko rokov starší od samých účastníkov. Všetko úsilie a námahu komentujú jednoduchými slovami: **„Chceli sme urobiť niečo aj pre iných. Keď sme na deťoch videli, ako sa tešia, boli sme šťastní aj my. Šťastní, že sme sa dokázali podeliť o Božiu lásku a rozdávať ju ďalej.“ ** Expanzia je externý prímestský tábor organizovaný rožňavskou Domkou, združením saleziánskej mládeže. Toto podujatie bolo realizované s podporou STEFE SK, Teplo v meste – Príjemný pocit istoty v pohodlí vášho domova, a Programu „Spoločne pre región“ Karpatskej nadácie a U.S. Steel Košice, s.r.o.

domka_expanzia
11
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM