Peter Simon Správy

Artefakty z Dobšinského potoka: Čistenie toku vyplavilo aj nečakané kúsky, FOTO

Čistenie toku Dobšinského potoka dalo zabrať. Nad niektorými odpadmi, ktoré vo vode skončili, sa rozum zastavuje.

Ilustračný obrázok k článku Artefakty z Dobšinského potoka: Čistenie toku vyplavilo aj nečakané kúsky, FOTO
6
Galéria
Foto: Juraj Karika

Pracovná akcia sa uskutočnila v utorok, 15. augusta 2017. Dobšinský potok ukrýval naozaj zaujímavé veci.

Mesto Dobšiná preto kontaktovalo správcu toku, ktorým je Vodohospodársky podnik, aby spoločnými silami prinavrátili čistotu aj vodám v Dobšinej.

Pustili sa do práce

Za pomoci lopát, vidiel a vysokých rybárskych čižiem pracovníci prešli a vyčistili Dobšinský potok od Mestských lesov, až po Tri ruže. O nakopené množstvo vyloveného odpadu sa následne postarali pracovníci VPP, ktorí vytriedili plastové fľaše vhodné na separáciu a zvyšný odpad, ktorý sa ďalej nemohol zužitkovať vyviezli vodohospodári na Podnik služieb mesta Dobšiná. Tok Dobšinského potoka sa zvyčajne čistí raz ročne.

Našli všetko možné

Celková dĺžka Dobšinského potoka je 13, 8 km, z čoho priamo cez územie mesta preteká 5 kilometrov. Dovedna mesto Dobšiná eviduje vo svojom katastrálnom území 36 malých potokov a prítokov.

„Plastové fľaše, handry, obaly, elektroodpad, ba dokonca korčule. To všetko vytiahli pracovníci Vodohospodárskeho podniku, ktorí v spolupráci s pracovníkmi mesta Dobšiná vyčistil tok Dobšinského potoka,“ informovalo mestodobsina.sk

Podľa hovorcu Vodohospodárskeho podniku, Pavela Machavu by mali občania dbať na čistotu akéhokoľvek vodného toku a ich prípadné znečistenie nahlasovať polícií a mestu, v prípade vypátrania znečisťovateľa mu hrozia nemalé problémy a finančné sankcie.

Mesto Dobšiná taktiež apeluje na obyvateľov, ktorí žijú v blízkosti vodných tokov a prítokov, aby dbali na ich čistotu a aj z vlastnej iniciatívy ich udržiavali, tiež vyzýva všetkých obyvateľov k neznečisťovaniu vodných zdrojov a dodržiavaniu zásad nakladania s odpadmi.

Zdroj: mestodobsina.sk

Obrazom: Čistenie potoka v Dobšinej
6
Galéria
Foto: Juraj Karika
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM