Peter Simon Krimi

Autentické FOTO a VIDEO z miesta havárie: Na Soroške a pri Slavci prevrátené kamióny, hasiči v akcii!

Nehody si našťastie nevyžiadali vážnejšie zranenia posádok, no podľa operačného dôstojníka hasičov, z havarovaných vozidiel uniklo do okolia väčšie množstvo paliva. Pozrite si video z vyprosťovania havarovaného nákladného vozidla neďaleko obce Slavec!

Ilustračný obrázok k článku Autentické FOTO a VIDEO z miesta havárie: Na Soroške a pri Slavci prevrátené kamióny, hasiči v akcii!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Na cestách prvej triedy a to presnejšie na horskom priechode Soroška a neďaleko obce Slavec udiali nepekne vyzerajúce dopravné nehody nákladných vozidiel. Podľa informácií operačného dôstojníka OR HaZZ v Rožňave, z nádrží vozidiel unikalo väčšie množstvo nafty, na mieste zasahovali príslušníci Hazz z Rožňavy.

Kamión na Soroške po nehode ležal prevrátený na boku a zasahoval do jazdného pruhu. Druhý pri Slavci ostal prevrátený mimo vozovku. Pri oboch nehodách bola povolaná asistenčná služba s ťažkou technikou, ktorá vozidlá vyprosťovala. Najprv havarované vozidlo na Soroške a potom sa ponáhľali ku druhému. Podľa operačného dôstojníka sa vodič havarovaného vozidla na Soroške sťažoval na bolesti v boku, zasahujúci hasiči mu poskytli prvú pomoc a privolali RZP. Posádka vozidla pri Slavci utrpela len odreniny. Vodič bol prevezený do nemocnice, no jeho zranenia si nevyžiadali hospitalizáciu.

Prečerpávali naftu a odstraňovali olej v vozovky!

„Jednotka zasahujúcich hasičov pri havárii nákladného vozidla na Soroške spozorovala masívny únik pohonných hmôt, ktorá unikala z deravej palivovej nádrže. Následne vykonali protipožiarne opatrenia. Za pomoci tesniaceho tmelu a sorbných hadov zamedzili ďalšiemu úniku pohonných hmôt,“ informoval operačný dôstojník OR HaZZ v Rožňave.

Ako ďalej dodal, podľa slov vodiča sa nachádzalo v nádržiach vozidla približne 1 500 litrov nafty. Následne vyžiadali ďalšie zasahujúce vozidlo s čerpadlom a sudmi a prečerpali prečerpali palivo, ktoré v nádržiach ostalo. „Približne 700 litrov pohonných hmôt však uniklo do trávnatého porastu štátnej cesty E571,“ prezradil operačný dôstojník OR HaZZ v Rožňave.

„Po príjazde na miesto udalosti neďaleko obce Slavec sme posádke pomohli dostať sa von z vozidla. Následne sme sorpčným materiálom posypali okolie, kde vytiekla z vozidla chladiaca kvapalina a malé množstvo nafty. Ďalej sme zamedzili väčšiemu úniku ropných látok do okolia,“

Ako operačný dôstojník dodal v popoludňajších hodinách pri Slavci zasahovali opätovne. Tento raz pomáhali pri vyprosťovaní vozidla, kde bolo nutné prečerpať pohonné hmoty a odstraňovali vytečený olej z vozovky, ktorý unikol pri vyťahovaní nákladného vozidla.

Nehody sa odohrali 1. apríla.

Pozrite si videozostrih vyprosťovania nákladného vozidla pri obci Slavec!

Vyprosťovanie havarovaného kamióna neďaleko obce Slavec (1.4.2015)
2
Galéria
Zásah hasičov pri vyprosťovaní kamióna Slavec
20
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM