Peter Simon Kultúra Správy

Autor známych mafiánskych kníh: Do Rožňavy zavíta Gustáv Murín

Debutoval v roku 1989. Doteraz vydal vyše 40 kníh. Autor mafiánskych kníh mieri do nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Autor známych mafiánskych kníh: Do Rožňavy zavíta Gustáv Murín
Zdroj: TASR

Gustáv Murín, slovenský spisovateľ, dramatik, publicista, prírodovedec pochádza z Bratislavy. Po skončení gymnázia vyštudoval biológiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Verejnosť ho vníma predovšetkým ako autora kníh literatúry faktu o slovenskej mafii.

Debutoval v roku 1989. Doteraz vydal vyše 40 kníh (z toho v češtine, vo francúzštine, v hindí, chorvátsky, bulharsky, srbsky, anglicky a maďarsky). Vydal tiež niekoľko E-kníh, audio-kníh a 2 knihy v Braillovom písme. Literárne prezentácie absolvoval nielen po Slovensku, ale aj v 29 krajinách Európy, Ázie a Ameriky. „Téma o mafii ma zaujala ešte za komunizmu, keď sme nemohli tušiť, že bude aktuálna aj u nás,“ povedal Murín.

Ako doplnil, keď sa objavili prvé prípady po roku 1989, automaticky si otvoril novú zložku a začal do nej zakladať náhodne získané podklady. Napriek tomu, že táto téma je stále aktuálna a autor v jednom období dostal aj takzvanú nálepku „mafiánsky spisovateľ“, dal si na určitý čas pokoj. „Má celú škálu tém, ktoré ho zaujímajú,“ rozhovorila sa Eleková, pracovníčka knižnice v Rožňave a pokračovala. „V našich policiach sa nachádza množstvo kníh Gustáva Murína a to nielen v náučnej literatúre, ale aj v beletrii. Sú napríklad z oblasti zdravého životného štýlu, biológie, partnerských vzťahov, ale aj spoločenské poviedky, cestopisné poviedky, či humorné príbehy,“ dodala pracovníčka knižnice.

Podľa Tatiany Bachňákovej z knižnice v roku 2016 pri príležitosti 30. výročia černobyľskej havárie prišiel opäť s novou témou. „Tentoraz to bol román o neviditeľnej smrti, veľkých peniazoch a láske s názvom V tieni Černobyľa. V knihe kombinuje dramatický dej s ešte dramatickejšími faktami, kde sa snaží odhaliť slovenskej verejnosti doteraz neznáme fakty. Tie odhaľujú hrdinovia knihy ako tajničku detektívky, kde ide naozaj o ľudské životy,“ doplnila Bachňáková.

Knižnica pozýva širokú verejnosť v utorok, 30. mája 2017 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na stretnutie a autogramiádu so slovenským spisovateľom Gustávom Murínom, autorom kníh rôzneho žánru. Vstup je voľný.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM