Peter Simon Správy

Burácajúce rally autá v Dobšinej: Jedno z TOP podujatí zimy sa už pripravuje

Prípravy na Dobšinskú zimu 2017 sú už v plnom prúde. Či na tratiach bude sneh, blato, alebo zamrznutá zem dnes ešte nikto netuší.

Ilustračný obrázok k článku Burácajúce rally autá v Dobšinej: Jedno z TOP podujatí zimy sa už pripravuje
33
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ani sa nenazdáme a je tu nový rok. Január prefrčí ako voda v potoku, a začiatkom mesiaca február čaká slovenských rallystov tradičná Dobšinská zima. Či na tratiach bude sneh, blato, alebo zamrznutá zem dnes ešte nikto netuší. Jedno je však isté, organizačný výbor už pracuje na plné obrátky.

„Aj v roku 2017 bude Dobšinskú zimu pripravovať rovnaký organizátor ako v minulosti, čiže Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná. Predsedom organizačného výboru nebude nik iný ako všetkým dobre známy Marcel Kollárik, ktorý spoločne so svojim tímom podujatie pripravuje,“ informuje v správe Miro Majláth.

Podľa riaditeľa súťaže, Marcela Kollárika, je pravda, že prípravy na Dobšinskú zimu sú už rozbehnuté. Súťaž pripravujú ako prvé kolo seriálu MRC, ale aj ako voľné podujatie v rámci ktorého budú súťažiaci už tradične bojovať o Dobšinský pohár. „Trať by sme chceli v roku 2017 trochu natiahnuť a zatraktívniť. Samotnou kapitolou pre nás bude bezpečnosť nielen súťažiacich, ale aj organizátorov a samozrejme divákov, ktorí budú oproti minulosti stáť určite ďalej od trate v bezpečných zónach, a fanúšikovia sa musia pripraviť na určitú reguláciu organizátormi,“ informuje Kollárik.

Pozrite si na fotkách a videu, ako to vyzeralo na Dobšinskej zime minulý rok :)

Ako dodal, centrum Dobšinskej zimy 2017 bude opäť kultúrny dom, pričom servisné parkovisko bude rozložené na námestí a v priľahlom parku. „Či bude, alebo nebude sneh, to ovplyvniť nevieme, vieme však, že v prípade ak nám snehové podmienky povolia, určite budú povolené aj pneumatiky s hrotmi. Ak nie, budú musieť súťažiaci jazdiť bez nich. Verím však, že v Dobšinej tesne pred súťažou poriadne nasneží a všetci si budú môcť užiť poriadnu zimnú súťaž,“ predstavil prípravy súťaže riaditeľ podujatia Marcel Kollárik.

Zvláštne ustanovenia k podujatiu Dobšinská zima 2017 budú zverejnené začiatkom mesiaca január 2017, pričom bude zároveň spustené aj prihlasovanie súťažiacich. Všetky informácie sa dozviete na web stránke: www.dobsinskykopec.com

Foto: ilustračné

Obrazom: Dobšinská zima 2016 (2)
33
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Video: Peter Simon / Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM