Správy

Čarovná obec pri Rožňave láka fotografov aj zamilovaných, FOTO

V našom okolí je množstvo miest s nezameniteľnou atmosférou a charakteristickým čarom. Dedinka v našom okrese má však jednu vzácnu devízu, ktorá láka nielen fotografov.

Ilustračný obrázok k článku Čarovná obec pri Rožňave láka fotografov aj zamilovaných, FOTO
6
Galéria
Zdroj: TASR

Dedinka v našom okrese, ktorej okolie pripomína rozprávku. Obec zostala pomerne nenarušená. To však nie je všetko, čo láka nadšencov z celého okolia.

Brdárka sa nachádza niečo cez 20 kilometrov od nášho mesta a má okolo 70 obyvateľov a približne 40 domov, ktoré sú zväčša opustené.

Do jej chotára však na jar prúdi množstvo priaznivcov prírody a fotografov. Brdárka je obec, ktorá vie zaujať každého. Je tak trochu opustená, no z druhej strany nádherná. Je tu pomerne malý zásah človeka do prírody ako aj samotného okolia obce. Dajú sa tu vytvoriť krásne fotografie.

Obec ponúka prekrásnu scenériu hlavne na jar, keď kvitnú tisíce čerešní. V dedinke aj v okolí vyvierajú viaceré pramene kvalitnej pitnej vody. Jarnú scenériu vyhľadávajú najmä vyznávači fotenia. Tí do Brdárky chodia dokumentovať napríklad krásu rozkvitnutých stromov. No nechýbajú ani zaľúbenci, ktorí svoju lásku spečatia bozkom pod čerešňou.

Pozrite si v našej galérii niekoľko nádherných záberov z obce a jej priľahlého okolia.

V obci sa nachádza aj pozoruhodný Evanjelický kostol. Dedinka sa nachádza neďaleko Rožňavy a ak si potrebujete oddýchnuť od mestského ruchu, je priam ako stvorená na relax.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Čarovná obec pri Rožňave láka fotografov aj zamilovaných
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM