Správy Samospráva

Celoplošný zákaz hazardu v Rožňave? Viceprimátor to vidí TAKTO

Poslanci mesta Rožňava na zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o prevádzkovaní hazardných hier na území mesta.

Ilustračný obrázok k článku Celoplošný zákaz hazardu v Rožňave? Viceprimátor to vidí TAKTO
Zdroj: TASR/AP

Oproti súčasnému stavu schválili na rok 2022 rozšírenie zákazu hazardu v meste o tri dni. Potvrdil to zástupca primátora Michal Drengubiak.

Možnosť zakázať prevádzkovanie hazardných hier na území obce v určitých dňoch nad rámec zákonom stanoveného zákazu (Veľký piatok, 24. a 25. 12.) povoľuje samosprávam zákon o hazardných hrách. Samospráva tak môže zakázať prevádzkovanie hazardných hier na svojom území počas maximálne 12 dní, VZN je potrebné každoročne obnovovať.

Hrať sa bude menej o tri dni

V Rožňave v tomto roku platil rozšírený zákaz hazardu počas deviatich dní, budúci rok to bude o tri viac. „Doplnili sa tam tri dátumy, a to 1. a 8. máj a 17. november,“ uviedol Drengubiak. Nariadenie sa vzťahuje na stolové hry, hazardné hry na výherných prístrojoch, termináloch videohier a iných technických zariadeniach.

Podľa zástupcu primátora Rožňavy sa na pôde samosprávy už diskutovalo aj o úplnom zákaze hazardu v meste, dodal však, že konkrétny plán na predloženie takéhoto návrhu zatiaľ nie je.

Celoplošne nie

Takúto situáciu by podľa jeho slov bolo potrebné riešiť aj s okolitými obcami.

Pri plošnom zákaze v okresnom meste by sa totiž podľa primátora hazard mohol presunúť do okolitých samospráv, čo by jeho negatívny vplyv neeliminovalo.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM