Aktualizované Peter Simon Krimi

Čierny piatok v centre Rožňavy: Chodec na mieste zomrel, FOTO

Piatkový večer v centre nášho mesta začal tragicky. Zrážka auta s chodcom skončila smutne. Aj napriek snahe mužov zákona a záchranárov staršiemu mužovi nebolo pomoci.

Ilustračný obrázok k článku Čierny piatok v centre Rožňavy: Chodec na mieste zomrel, FOTO
7
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Nehoda s tragickým koncom sa stala v piatok 25. novembra 2016 približne o siedmej hodine večer na frekventovanej Šafárikovej ulici v centre Rožňavy.

Predá časť auta po zrážke s chodcom ostala zdemolovaná, čo nasvedčovalo o silnom náraze. Na miesto sa v krátkom čase dostavila polícia a záchranári. Muža sa snažili oživiť no neúspešne. Ten zraneniam na mieste podľahol. K zrážke došlo mimo priechodu pre chodcov.

Polícia následne začala celú udalosť dokumentovať a jeden jazdný pruh časti ulice uzavrela. Vozidlá odkláňala cez neďalekú priľahlú ulicu.

Ako uviedol hovorca košickej polície Alexander Szabó, dňa 25. novembra 2016 okolo 18:45 hodine došlo za doposiaľ presne nezistených okolností na Šafárikovej ulici v Rožňave k zrážke vozidla s chodcom. 33-ročný vodič z okresu Rožňava viedol motorové vozidlo zn. Škoda Fábia, pričom zrazil chodca doposiaľ nezistenej totožnosti (muža).

„Zrazený chodec utrpel vážne zranenia, ktorým aj napriek snahe policajtov, ktorí ho do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci oživovali, na mieste podľahol. U vodiča bola vykonaná dychová skúška na prítomnosť alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. Zranenia neutrpel žiadne. Polícia dokumentovala miesto tejto nehody aj za prítomnosti súdneho znalca z odboru dopravy. Vyšetrovateľ PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Miera zavinenia a príčina dopravnej nehody je v štádiu šetrenia,“ dodal Szabó.

Obrazom: Čierny piatok v Rožňave
7
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM