Peter Simon Kultúra

Čo zažiť v Rožňave a okolí počas najbližšieho víkendu? Vyberte si spolu s nami

Aké zaujímavé akcie zažiť v našom meste a okolí počas blížiaceho sa víkendu? Vyberte si spolu s nami vďaka tipom našej redakcie...

Ilustračný obrázok k článku Čo zažiť v Rožňave a okolí počas najbližšieho víkendu? Vyberte si spolu s nami
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Unikátna výstava v rožňavskej galérii

9. – 10. – máj 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so Slovenským banským múzeom a Slovenským banským archívom, prichystalo unikátnu výstavu pod názvom Ako sa mapovalo v baníctve. Prezentovaná problematika postupne odkrýva čo mapa je, aké mapy využíva baníctvo, historické mapovania a pomôcky, ktoré banský merač používal.

Od srdca maľované

9. – 10. – máj 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu Moniky Vozárovej OD SRDCA MAĽOVANÉ, ktorá bude doplnená veľkonočnými kraslicami z dielne Danky Lackovej. Vernisáž výstavy sa uskutočnila 11.04.2019 (vo štvrtok) o 15.30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Výstava maliara Ľudovíta Felda

9. – 10. máj 2019 od 16:00 hod., Andrássyho obrazáreň, Krásnohorské Podhradie
Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok, 9. mája o 16:00 hod. Sprístupnená bude do 29. septembra. Ľ. Feld bol známy svojou vľúdnou priateľskou povahou a nadšením dôkladne kresliť, portrétovať a zaznamenávať košické zákutia či vidiecke scenérie východného Slovenska. Rovnako je ale dodnes známy ako pamätník holokaustu a je často označovaný ako Mengeleho maliar,“ povedal kurátor výstavy Michal Štofa z Východoslovenskej galérie (VSG). Vystavené diela, pochádzajúce zo zbierkových fondov VSG a Baníckeho múzea v Rožňave, tvoria neveľkú, no obsiahlu kolekciu, zostavenú z realizácií reflektujúcich hlavné tematické okruhy Feldovej tvorby.

RND A SĽUK v Rožňave

10. máj 2019 od 17:30 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Muzikálový príbeh zo života Milana Rastislava Štefánika. Na motívy pôsobivých životných príbehov, ale aj svojej hry Generál (2004) napísal Stanislav Štepka novú verziu javiskovej inscenácie o životnom osude veľkej, ak nie kľúčovej osobnosti novodobej slovenskej histórie Milanovi Rastislavovi Štefánikovi pod názvom Malý veľký muž. Autor v hre sleduje život kľúčovej osobnosti Československa od jeho narodenia v Košariskách koncom 19. storočia až po jeho mýtickú smrť v roku 1919. Hrajú: Ondrej Hraška, Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Simona Miháliková, Mária Knoppová, Mojmír Caban, Jozef Adamčík, Csongor Kassai alebo Samuel Spišák, Vladimír Svítek a členovia SĽUK-u.

Otvorenie motosezóny

11. máj 2019 od 11:00 hod., parkovisko oproti kúpalisku, Rožňava
Otvorenie motosezóny na Gemeri sa postupne stáva neodmysliteľnou súčasťou v zozname jarných podujatí v Rožňave. Aj Rožňavčania môžu zhliadnuť na jednom mieste množstvo rýchlych strojov. Ako minulý rok, tak aj tento, sa uskutoční v našom meste zahájenie motosezóny a na parkovisku oproti kúpalisku už 11. mája 2019 od 11:00 hod. Podujatie organizuje motoklub No Saints.

Májová vatra v Lipovníku

11. máj 2019 od 20:00 hod., Futbalové ihrisko, Lipovník
Už od 13:00 hod. sa uskutoční priateľský futbalový turnaj. Následne je zapálenie vatry naplánované od 20:00 hod. Nebude chýbať ani živá hudba.

Vatra v Rudnej

11. máj 2019 od 20:30 hod., Rudniansky kopec, Rudná
Na vatru sa môžete vybrať aj neďaleko nášho mesta, presnejšie do lokality Rudnianskeho kopca. O dobrú zábavu bude určite postarané.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM