Peter Simon Správy

Deň narcisov v Rožňave: Rozdali sa tisíce kvietkov, koľko vyzbierali dobrovoľníci v meste?

Liga proti rakovine zbierkou roky bezplatne pomáha onkologicky chorým pacientom a ich rodinám.

Ilustračný obrázok k článku Deň narcisov v Rožňave: Rozdali sa tisíce kvietkov, koľko vyzbierali dobrovoľníci v meste?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Na 21. ročník zakvitli narcismi ulice aj v Rožňave, kde si 7. apríl 2017 – Deň narcisov osvojili dobrovoľníci z Centra voľného času v spolupráci so študentským parlamentom v Rožňave, ktorí sa každoročne zapájajú do tejto nezištnej myšlienky. Tí vyšli do ulíc, aby naplnili posolstvo tohto dňa, ktoré vystihuje žltý narcis.

Obyvatelia dostávali tento rok od dobrovoľníkov za svoj finančný príspevok okrem narcisu aj informačné letáky, ktoré informovali občanov aj o prevencii, či včasnej diagnostike tohto zákerného ochorenia.

V meste bolo osem stanovíšť. Na každom stanovišti mali troch študentov. „Stanovištia sme sa snažili, ako každý rok, rozdeliť čo najefektívnejšie, aby sme pokryli čo najväčšiu časť Rožňavy. Študentov sme mali pri nákupných centrách, na sídlisku Juh a na Námestí baníkov. Taktiež sme mali 2 skupiny študentov, ktorí chodili s pokladničkami po Rožňave a navštevovali všetky organizácie na území mesta,“ informoval Rožňavu 24 Patrik Molčan, zástupca riaditeľa Centra voľného času v Rožňave.

Ako dodal, na tejto verejnej zbierke sa zúčastnili zamestnanci Centra voľného času, študentský parlament, základné a stredné školy v okrese Rožňava. „Ľudia o zbierke vedeli a prispievali aj bez vyzvania dobrovoľníkov. Tento rok sa vyzbierala rekordná suma 3 839, 23 eur a rozdalo sa takmer 10 000 narcisov,“ spresnil Molčan.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM