Peter Simon Správy

Detské oddelenie v Rožňave zápasí s nedostatkom lekárov: Čo na to riaditeľ a primárka pediatrie?

Rožňavskí rodičia sa boja toho najhoršieho. Na oddelení pediatrie sú traja lekári vo výpovednej lehote. Riaditeľ nemocnice Dušan Suchý a primárka oddelenia Mária Nemčeková prezradili viac.

Ilustračný obrázok k článku Detské oddelenie v Rožňave zápasí s nedostatkom lekárov: Čo na to riaditeľ a primárka pediatrie?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Na detskom oddelení v Rožňavskej nemocnici chýbajú lekári. Rodičia detí sa boja toho najhoršieho, aby nemuseli nosiť svoje ratolesti desiatky kilometrov ďaleko. S otázkami ohľadom situácie sme sa obrátili na riaditeľa nemocnice aj primárku pediatrie.

Rožňavská nemocnica prešla za ostatné roky veľkými pozitívnymi premenami. Okrem ekonomickej stabilizácie sa podarilo zrealizovať významné investície, priniesli vyššiu kvalitu zdravotnej starostlivosti. Príkladom je nové oddelenie fyziatrie a rehabilitácie (FRO), zmodernizovaná rádiológia alebo pôrodnica novej generácie.

„Žiaľ, ani rožňavskú nemocnicu neobišiel problém, ktorý aktuálne trápi celé Slovensko. Na oddelení pediatrie sú traja lekári vo výpovednej lehote. Ich rozhodnutie je nešťastná súhra individuálnych rozhodnutí, za ktorými sú najmä rodinné dôvody. Odborný tím primárky Márie Nemčekovej nemocnica potrebuje posilniť v priebehu najbližších týždňov o minimálne dvoch lekárov. Sieť nemocníc Svet zdravia spraví maximum, aby prevádzka tohto dôležitého oddelenia bola zachovaná v plnom rozsahu,“ povedal pre náš web riaditeľ nemocnice, Dušan Suchý.

Ako upresnil riaditeľ, hľadajú atestovaných ale aj neatestovaných lekárov vrátane absolventov.

„Okrem náborového príspevku vo výške 3000 eur im ponúkame výborné materiálno-technické zázemie oddelenia a bohatý sociálny program pre zamestnancov. Veríme, že v prípade úspešného uchádzania o eurofondové dotácie budeme môcť aj detské oddelenie výrazne zmodernizovať a jeho perspektívu ešte zatraktívniť,“ dodal riaditeľ.

„Naše oddelenie zabezpečuje aj neonatologickú starostlivosť pre novorodencov. Po otvorení novej pôrodnice počet narodených detí v Rožňave rastie. Detské oddelenie je pre tento región nenahraditeľné. Dúfam, že môj lekársky tím sa preto podarí zastabilizovať čo najskôr,“ doplnila pre Rožňavu 24 primárka Mária Nemčeková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM