Radka Deckerová Krimi

Dlhoprstí na družstve: Lup skrývali pri rómskej osade

Klepli im po prstoch! Roman (18) a Jaroslav (23) sa pod pláštikom noci dostali na hospodársky dvor družstva v Kobeliarove v okrese Rožňava. Podarilo sa im vniknúť do garáže a tam brali všetko, čo im prišlo pod ruku. Lup potom ukryli pri rómskej osade

Mladíci po vzájomnej dohode v utorok od 02.15 do pol tretej rána vošli na družstevný dvor a odštartovali svoju akciu. Čiastočne odstránili zábranu dverí garáže, dvere potvorili a tak vnikli do garáže.

Odtiaľ odcudzili kovadlinu, plechový kryt kardanu z traktora, 3 ks kovové lemeše, kovové kladivo s násadou, 3-metrový kovový profil, spodný kovový záves s traktora, 3-metrovú vodárenskú rúru a kovový plech hrúbky. Odcudzené veci následne vyniesli na dvor a tam od ovčina odcudzili kovovú drabinu a plech. Veci následne vyniesli na pole, kde ich schovali v tráve medzi družstvom a rómskou osadou a odišli domov s tým, že sa pre ne vrátia.

Družstvu spôsobili škodu vo výške 150 €. Obvinený Roman bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý rozhodnutím o priestupku vydaným Obvodným úradom Rožňava a bol za taký čin v posledných dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený rozsudkom Okresného súdu Rožňava.

Jaroslav bol za taký čin v posledných dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený rozsudkom Okresného súdu Rožňava. Obaja boli umiestnení do cely policajného zaistenia s návrhom na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM