Radka Deckerová Samospráva

Dobré správy pre Rožňavčanov: Silvester napokon bude aj s ohňostrojom!

Napokon všetko dobre dopadlo! Hoci hrozilo, že v Rožňave tento rok neuvidíme pri vítaní nového roku ohňostroj, peniaze sa na poslednú chvíľu predsalen našli. Celú pyrotechnickú atrakciu zacvakajú sponzori.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre Rožňavčanov: Silvester napokon bude aj s ohňostrojom!
Zdroj: TASR

Radnica má o starosť menej. Po tom, čo poslanci na poslednom tohtoročnom zastupiteľstve odklepli, že na ohňostroj nepôjdu žiadne peniaze z mestskej kasy, muselo vedenie Rožňavy riešiť neľahkú úlohu a navyše v poriadne šibeničnom termíne. A to, čo najrýchlejšie získať dostatok eur na pyrotechnickú atrakciu z iných zdrojov.

Mesto preto oslovilo možných sponzorov a vďaka ním o nádhernú šou napokon neprídeme. Nový rok tak budeme na Silvestra vítať aj s ohňostrojom. Podarilo sa naň zohnať 3 000 eur a za túto sumu sa budeme mať na nočnej oblohe určite na čo pozerať.

Ešte predtým sa môžeme tešiť na reprodukovanú hudbu, ktorá sa bude šíriť Námestím baníkov už od 22.00 hod.. Od 23.30 hod. sa bude na strážnej veži premietať krátky film z produkcie RVTV, po ktorom bude nasledovať novoročný vinš primátora mesta Burdigu.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM