Peter Simon Správy

Dôležité info pre Rožňavčanov: Zbavte sa harabúrd zadarmo, ROZPIS jarného upratovania

V jarnom období sa môžu Rožňavčania bezplatne zbaviť prebytočného nábytku a iných harabúrd z pivníc, domov a bytov.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité info pre Rožňavčanov: Zbavte sa harabúrd zadarmo, ROZPIS jarného upratovania
Zdroj: TASR

Primátor mesta a Mestské zastupiteľstvo v Rožňave vyzývajú všetky školy, organizácie, podnikateľov, obchodné reťazce a občanov mesta, aby sa zapojili do jarného upratovania, a to v čase od 20. apríla 2017 do 28. apríla 2017.

„V rámci tejto akcie môžu občania priamo naložiť nepotrebný domový odpad – objemný odpad, ako aj odpad z verejných priestranstiev do objednávaných kontajnerov. Je však zakázané ukladať do pristavených kontajnerov viac druhov odpadov. Na každý druh odpadu je potrebné objednať zvlášť kontajner,“ zdôraznil Ladislav Šalamon z mestského úradu v Rožňave.

Ako však dodal, je zakázané ukladať do pristavených kontajnerov viac druhov odpadov.

A ako bude zabezpečený odvoz? Aj na toto sme sa zamerali a zistili dôležité informácie.

  • 24. apríl – CENTRUM sídlisko STRED
  • 25. apríl -sídliská JUH , pri KASÁRŇACH a ZA TEHELŇOU
  • 26. apríl – sídliská P.J.ŠAFÁRIKA a PODRÁKOŠ
  • 27. apríl – sídlisko VARGOVO POLE
  • 28. apríl – ROŽŇAVA BAŇA a NADABULA

Šalamon ďalej upozorňuje, že do veľkoobjemových kontajnerov nepatrí elektroodpad z domácností ( chladničky, práčky, televízory, počítače .. ), biologicky rozložiteľné odpady zo záhrad a parkov (lístie a konáre, suchá tráva), opotrebované jedlé oleje a tuky, kovy komunálne odpady s obsahom škodlivín ( autobatérie, monočlánky, žiarivky, výbojky, obaly znečistené škodlivinami).

„S nimi sa nakladá nasledovne, a to na biologicky rozložiteľné odpady zo záhrad a parkov (lístie, konáre, suchá tráva) je potrebné objednať zvlášť kontajner aby nebol zmiešaný s inými druhmi odpadov. Komunálne odpady s obsahom škodlivín, elektroodpady z domácností a nebezpečné odpady ( chladničky, televízory, práčky, tonery, olovené batérie, akumulátory … ), opotrebované jedlé oleje a tuky budú vyzbierané mobilným zberom dňa 27. 4. 2017 od 7:00 do 17:00 hod,“ dodal zamestnanec mesta.

Požiadavky na pristavenie kontajnerov je možné uplatniť na – Mestskom úrade – p. Šalamon L. 3. poschodie, kanc. č. 305, číslo tel: 7773233, mobil. 0917877294 ( v čase od 8:00 hod. do 14:00 hod. ).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM