Peter Simon Správy

Dopravno - preventívna akcia Biela palica: Máme v Rožňave disciplinovaných vodičov?

Policajti z Rožňavy sledovali reakcie a správanie vodičov motorových vozidiel v prípade, ak cez priechod pre chodcov prechádza nevidiaca osoba s bielou palicou.

Ilustračný obrázok k článku Dopravno - preventívna akcia Biela palica: Máme v Rožňave disciplinovaných vodičov?
Zdroj: ÚNSS

Dňa 13. októbra 2017 v čase od 9:00 hod. do 11:00 hod. vykonalo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave v spolupráci s Krajským strediskom Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Košiciach a základnou organizáciou ÚNSS Rožňava dopravno-preventívnu akciu s názvom „Biela palica".

Ako uviedol pre náš web Miroslav Korintuš z OR PZ v Rožňave, akcia prebiehala na Ul. Šafárikovej v Rožňave a bola zameraná na bezpečnosť nevidiacich chodcov. Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave sledovali reakcie a správanie vodičov motorových vozidiel v prípade, ak cez priechod pre chodcov prechádza nevidiaca osoba s bielou palicou.

„Celkovo bolo zaznamenaných 126 vodičov, z tohto počtu 98 vodičov dalo prednosť nevidiacim chodcom, v 28 prípadoch vodiči pokračovali v jazde bez toho, aby dali prednosť nevidiacim. Keďže sa jednalo o preventívnu akciu, priestupcovia boli riešení pokarhaním,“ doplnil Korintuš.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM