Peter Simon Správy

Fantastický úspech: Rožňavská škola v TOP 10 na Slovensku!

Boli zverejnené najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku, kde nájdeme aj školy z Rožňavy. Ktorá a na akom mieste?

Ilustračný obrázok k článku Fantastický úspech: Rožňavská škola v TOP 10 na Slovensku!
Zdroj: TASR

Mimovládna nezisková organizácia INEKO, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cieľom odstraňovať prekážky dlhodobého pozitívneho vývoja slovenskej ekonomiky a spoločnosti, zverejnila vylepšené rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku.

Najlepší na Slovensku

Medzi školami s najlepšími výsledkami žiakov po aktualizácii údajov za Testovania 5 a 9 a za maturity sa po aktualizácii rebríčkov na celoslovenskej úrovni medzi ZŠ opäť najlepšie umiestnila ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach. Nasleduje ZŠ T. J. Moussona 4, Michalovce a najlepšiu trojicu dopĺňa ZŠ na Karloveskej ul. v Bratislave, ktorá je organizačnou zložkou Spojenej školy sv. Františka z Assisi.

Medzi SOŠ obhájili prvé miesta Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2), SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove a napokon Obchodná akadémia Milana Hodžu v Trenčíne. Pri gymnáziách obhájilo vedúcu pozíciu Gymnázium sídliace na Poštovej 9 v Košiciach. Nasledujú Gymnázium Jura Hronca (Novohradská) v Bratislave a Škola pre mimoriadne nadané deti Teplická 7, Bratislava.

Čítajte tiež: TOP rebríček základných škôl a gymnázií: V hodnotení vedie východ

Na siedmom mieste sa medzi elitou gymnázií nachádza to naše rožňavské, presnejšie Gymnázium P. J. Šafárika na Ul. akademika Hronca 1 v Rožňave.

Úspech aj v rámci kraja

Obchodná akadémia v Rožňave je v rámci kraja medzi strednými odbornými školami na druhom mieste a v top 20 nášho kraja. Na siedmom sa umiestnila Stredná zdravotnícka škola v Rožňave.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Rožňavy a okolia

Môže vás zaujímať: FOTO z prvého dňa rožňavských gymnazistov: Študenti s novinkou, začína kolotočové vyučovanie

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM