Peter Simon Správy

FOTKY, ktoré stoja za povšimnutie: Takýto výhľad nám môžu ostatní len závidieť

Prezentovanie krás nášho okolia sa teší veľkej obľube, tentoraz sme sa zamerali na miesto, ktoré je síce od Rožňavy vzdialené viac ako okolité planiny, no Rožňavčanmi vyhľadávané. Pozrite si úchvatné fotky.

Ilustračný obrázok k článku FOTKY, ktoré stoja za povšimnutie: Takýto výhľad nám môžu ostatní len závidieť
15
Galéria
Foto: Leny Hubae

Leto nám klope na dvere. Inak tomu nie je ani v blízkom okolí. Dôkazom toho sú pestrofarebné fot­ky.

Zádielska tiesňava sa nachádza medzi Rožňavou a Moldavou nad Bodvou. Monumentálna krasová tiesňava je dlhá približne 3,3 km.

Tiesňava je mestami len 10 m široká a jej vápencové steny dosahujú relatívnu výšku cez 310 m.

Zádielska dolina je najhlbšou tiesňavou na Slovensku a je orientovaná od severu na juh. V členitej tiesňave sú pozoruhodné bralá, kolmé steny a skalné útesy, ktoré sú pestré svojimi tvarmi, bizarnosťou a mohutnosťou. Niet preto divu, že ju turisti každoročne vyhľadávajú vo veľkom množstve. Jej úchvatná krása sa ukázala aj v záberoch známeho seriálu 1890.

Pozrite si fotky od cestovateľa Lenyho, z vrchu Zádielskej tiesňavy na široké okolie. Monumentálnosť tohto prírodného skvostu vyráža dych.

V súčasnosti poznáme v Zádielskej doline asi 120 jaskýň, z ktorých najznámejšie sú Kostrová, Kráľovská, Stará jaskyňa, Kozia jaskyňa, Jaskyňa pod valom, Skrytá jaskyňa, Skrytá sieň, Zádielska zrkadlová jaskyňa, Zelená jaskyňa a Bobková jaskyňa.

Obrazom: Krásny výhľad zo Zádielskej tiesňavy
15
Galéria
Foto: Leny Hubae
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM