Peter Simon Rôzne

FOTO a VIDEO: Folklórne súbory prezentovali vianočné zvyky z nášho regiónu

Nechýbali tradičné vianočné koledy, vinše a zvyky z rôznych gemerských obcí. Pozrite si atmosféru zachytenú na záberoch.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Folklórne súbory prezentovali vianočné zvyky z nášho regiónu
25
Galéria
Zdroj: Gemerské osvetové stredisko

Najkrajšie sviatky roka sa blížia a s nimi sa stupňuje predvianočný zhon.

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave pripravilo podujatie obohatené s tradičnými vianočnými koledami, vinšami a zvykmi z rôznych gemerských obcí.

„Vianočnú atmosféru zažívame prostredníctvom médií, v živej podobe v rámci koncertov a iných podujatí, ale v pôvodnom prostredí koledy, vinše a spevy vidíme už len vo výnimočných prípadoch. Folklórne kolektívy ich zachovávajú vo svojich programoch a práve z ich repertoárov sme pripravili vianočný folklórny večer. Ten sa konal v stredu, 13. decembra v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave,“ povedala Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Ako doplnila, ľudové tradície počas adventu a Vianoc v hornom Gemeri uviedli folklórne skupiny a súbory Bystränky z Rožňavského Bystrého, Dubina, Haviarik a Haviar z Rožňavy, Gočovan z Gočova, Hôra z Rejdovej a ľudová hudba Ondreja Hlaváča. „Hovoreným slovom sprevádzala Martina Dudášová a Štefan Gerža,“ dodala Ferenczová.

Zdroj: Facebook
Obrazom: Gemerské Vianoce v GOS-ke
25
Galéria
Foto: Michal Terrai / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM