Peter Simon Správy

FOTO a VIDEO: Veľké oslavy v Rožňave zahájilo vystúpenie mažoretiek

V meste Rožňava momentálne prebiehajú Dni mesta spojené s tradičným rožňavským jarmokom. Pozrite si desiatky fotiek a video.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Veľké oslavy v Rožňave zahájilo vystúpenie mažoretiek
44
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V týchto chvíľach prebieha v srdci nášho mesta, presnejšie na Námestí baníkov v Rožňave podujatie pod názvom Dni mesta Rožňava. Aj tento rok sú slávnosti spojené s tradičným rožňavským jarmokom.

Otvorenie prebiehalo vo veľkom štýle. Začalo sa vo štvrtok, 13. septembra 2018 od 13:00 hod. Nenechali si ho ujsť stovky ľudí. Po vystúpení mažoretiek Twingy nasledovala oficiálna časť, kde vystúpil na pódiu primátor nášho mesta Pavol Burdiga a ďalší. Nechýbali ani hostia z partnerských miest. Príhovoru sa chopil aj zástupca predsedu KSK, Daniel Rusnák, či štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Gabriel Csicsai.

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Dnes24.sk

Okrem toho na celom námestí prebieha aj tradičný jarmok, kde si okrem zakúpenia výrobkov rôzneho druhu môžete pochutnať aj na pečených špecialitách.

Pozrite si v našej galérii desiatky prvých fotiek a video, ktoré sme pre vás pripravili.

Program pokračuje dnes do neskorých nočných hodín. Kompletný prehľad programu nájdete v článku Lepší ťahák v mobile ako papier vo vrecku: Tohtoročné Dni mesta, KOMPLETNÝ PROGRAM

Dni mesta a Rožňavský jarmok budú prebiehať v dňoch 13. až 15. septembra 2018.

Ako informuje radnica, Rožňavský jarmok sa uskutoční v dňoch 13. – 14. – 15. septembra 2018 na Námestí baníkov a časti Ulice Šafárikovej v Rožňave s predajnou dobou – 13. 9. 2018 od 12.00 hod. do 24.00.hod., 14. 9. 2018 od – 8.00 hod. do 24.00. hod., a v posledný deň od 8.00 hod. do 18.00.hod.

Ako povedal pre náš web primátor mesta, Pavol Burdiga, hneď po slávnostnom otvorení Dní mesta 2018, akcia sa pripravovala niekoľko mesiacov. „Z postu primátora mesta je toto oficiálne otvorenie slávností najkrajší pocit, pretože je to vlastne výsledok minimálne osemmesačnej práce, ktorú pripravujeme stále začiatkom roka. Vidím spokojných ľudí a aj krásne počasie, a úsmevy na tvárach. Aj tohto roku sme si prichystali veľa dobrého programu. Myslím si, že každý si nájde to svoje, program sme zostavili pre každú vekovú generáciu. Som veľmi rád, že prišlo aj toľko predávajúcich,“zhrnul pre náš web Pavol Burdiga.

Doplnil, že na oslavách Dní mesta očakáva vďaka dobre zostavenému programu veľký nápor ľudí.

Obrazom: Dni mesta 2018 v Rožňave otvorili mažoretky
44
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM