Peter Simon Rôzne

FOTO: Rožňavu zaplnili vrúcne objatia

Radosť a úsmev na tvári dokáže vyčariť aj obyčajné objatie. Dôkazom sú aj desiatky šťastných ľudí z Rožňavy. Čo sa dialo v uliciach Rožňavy?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Rožňavu zaplnili vrúcne objatia
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Pondelkové rána sú pre mnohých pracujúcich či školopovinných hotovým utrpením. Tentoraz však Rožňavčanom rozjasnila deň krásna akcia. Už po piatykrát vyšli mladí ľudia do ulíc, aby rozdávali objatia zadarmo počas medzinárodného Hug Day (Deň objatí). V Rožňave sa takáto akcia uskutočnila po druhýkrát.

Ako nám na mieste akcie prezradila Paťka Albertová, koordinátorka pre Rožňavu, Hug Day v Rožňave bol okrem objatí obohatený aj o sprievodné aktivity, ktoré sa uskutočnili priamo v severnej časti Námestia baníkov. „O 10:00 hod. začalo slávnostné otvorenie, následne prebiehali vystúpenia, ako dievčenský tanec, sólo spev a prišli aj rappery. Celá akcia sa organizovala v meste s pomocou Domky – združenia mladých,“ hovorí Albertová.

Ako dodala, na akcii sa zúčastnilo tento rok 37 dobrovoľníkov, ktorých zozbierala. „Sme rozdelený do štyroch skupín a v každej je jeden dospelý koordinátor. V priebehu dňa sme rozdávali desiatky objatí. Chodíme po celom námestí, nie len na jednom mieste. Je to pekný pocit vyčarovať ľudom úsmev na perách,“ dodáva Paťka Albertová.

„Počas niekoľkých hodín, čo sa akcia v Rožňave organizovala sme rozdali až 5 293 objatí,“ spresnila informácie Albertová.

Hoci objatí každoročne pribúda, tohtoročnou výzvou podujatia Hug Day je nepozerať sa na čísla, ale prinášať radosť. „Nesúťažíme. Uplynulý rok sa nám podarilo prekonať 100 000 objatí v priebehu jedného dňa. Počet núl však nie je to, kvôli čomu objatia rozdávame,“ zdôrazňuje Jaroslav Dodok, jeden z organizátorov podujatia.

Pozrite si zaujímavé momentky v našej galérii :)

Obrazom: Objatia sa rozdávali po celom centre mesta
17
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM