Peter Simon Krimi

FOTO z miesta: Vážna nehoda motorkára (31) na známej križovatke v Plešivci

Motorkár sa zrazil s dodávkou. Na mieste všetky záchranné zložky a polícia.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z miesta: Vážna nehoda motorkára (31) na známej križovatke v Plešivci
4
Galéria

Ako náš web informoval veliteľ zásahu Dušan Šmelko z Hasičského a záchranného zboru v Rožňave, vážna nehoda sa stala v stredu, 23. mája 2018 približne o pol 8 ráno na známej križovatke v Plešivci ( okres Rožňava).

Na mieste dopravnej nehody zasahovali hasiči z Rožňavy na jednom vozidle v počte štyroch príslušníkov. „Po príchode na miesto udalosti sa v strede križovatky nachádzal motocykel Kawasaki, ktorý sa zrazil s dodávkou Citroënom, tá stála o niečo ďalej. Z motorky, ako aj dodávky unikalo väčšie množstvo ropných produktov. Vykonali sme protipožiarne opatrenia, a zamedzili ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín, cestu sme posypali sorpčným materiálom,“ povedal pre Rožňavu 24 Šmelko.

K nehode došlo medzi dodávkovým vozidlom zn. Citroën Jumper, ktoré viedol vodič (50) z okresu Košice okolie a motocyklom zn. Kawasaki, ktorý viedol 31-ročný vodič z Trenčianskeho okresu.

„Podľa doterajších zistení vodič dodávky viedol vozidlo v obci Plešivec v smere jazdy na Slavošovce, pričom v križovatke nedal prednosť po hlavnej ceste jazdiacemu motocyklu a došlo k zrážke. Vodič motocykla pri nehode utrpel ťažké zranenia, vodič dodávky zranenia neutrpel,“ informovala náš web krajská policajná hovorkyňa, Jana Mésarová.

„Požitie alkoholu u vodiča dodávkového vozidla zistené nebolo, vodičovi motocykla bola za tým účelom odobratá krv. Vodičovi dodávkového vozidla bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody a miera jej zavinenia sú predmetom ďalšieho objasňovania. Pri nehode bola škoda na aute a motocykli vyčíslená na cca 7 000 eur,“ uviedla Mésarová.

Polícia apeluje na vodičov. „Venujte sa plne vedeniu vozidla, sledujte situáciu v cestnej premávke a dodržiavajte dopravné predpisy, správajte sa na cestách zodpovedne, aby ste bez ujmy na zdraví došli do cieľa,“ dodala na záver hovorkyňa polície.

Obrazom: Vážna nehoda motorkára pri Plešivci
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM