Peter Simon Správy

FOTOREPORTÁŽ: Školáci v Dobšinej zasadli do lavíc

Po dvojmesačnej prestávke sa znovu začali zapĺňať triedy žiakmi, na ktorých čakali ich učitelia.

Ilustračný obrázok k článku FOTOREPORTÁŽ: Školáci v Dobšinej zasadli do lavíc
30
Galéria
Foto: Juraj Karika

Prázdniny sa skočili a žiaci sa vrátili do svojich škôl. Boli medzi nimi aj stovky prvákov, ktorí svojich nových spolužiakov uvideli vôbec po prvýkrát.

V pondelok, 4. septembra 2017 sa medzi takmer 2 250 základnými a viac ako 850-timi strednými školami po celom Slovensku, otvorili aj brány škôl v Dobšinej. Po dvojmesačnej prestávke sa znovu začali zapĺňať triedy žiakmi, na ktorých čakali ich učitelia.

Následne sa všetci sústredili zväčša v telocvičniach a nádvoriach svojich škôl, na ktorých zazneli slávnostné príhovory. V tomto duchu to prebiehalo aj v Dobšinej, kde žiakov privítali riaditelia škôl a primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák. V školskom roku 2017/2018 miestna základná škola otvorila päť tried prvého a štyri triedy nultého ročníka s celkovým počtom 606 žiakov školy.

Gymnázium otvorilo jednu triedu osemročného štúdia s celkovým počtom 74 žiakov školy. Na SOŠ Dobšiná v dennom štúdiu začína študovať 180 žiakov. Škola má 4 triedy študijných a tri triedy učebných odborov, dve triedy dvojročného štúdia a tri triedy štúdia popri zamestnaní," informuje stránka mestodobsina.sk

Na Spojenej škole, organizačnej zložke Špeciálna základná škola Dobšiná navštevuje školu 111 študentov z toho 37 v odborných učebniach. V Dobšinej sa do škôl pôsobiacich na jej území odobralo dovedna 971 žiakov denného štúdia.

Zdroj: mestodobsina.sk

Obrazom: Otvorenie školského roka 2017/2018 v Dobšinej
30
Galéria
Foto: Juraj Karika
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM