Peter Simon Správy

FOTOREPORTÁŽ: V Rožňave si pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom

Ako vďaka za ťažko vybojovaný mier sa dňa 9. mája 2018 uskutočnil pietny akt kladenia vencov pri pamätníku osloboditeľov v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku FOTOREPORTÁŽ: V Rožňave si pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom
32
Galéria
Zdroj: Mesto Rožňava

Rožňavčania si pri pamätníku osloboditeľov v našom meste pripomenuli koniec druhej svetovej vojny. Spomienka na túto významnú historickú udalosť sa konala pod záštitou mesta Rožňava, Oblastného výboru Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Rožňava, Základnej organizácie partizána Tótha SZBP a vojenského útvaru mesta Rožňava.

Na stretnutí sa zišli aj zástupcovia mesta, rôznych organizácií i široká verejnosť a žiaci.

„Ako vďaka za ťažko vybojovaný mier sa dňa 9. mája 2018 uskutočnil pietny akt kladenia vencov pri pamätníku osloboditeľov, aby prítomní vzdali hold a úctu padlým obetiam, ktorí položili svoje životy pre nás – našu lepšiu súčasnosť i budúcnosť. Našou povinnosťou je ťažko vybojovanú slobodu chrániť, upevňovať a hlavne nezabudnúť mladým stále pripomínať hrôzy vojny, bolesť a trápenie, aké vojna so sebou prináša. Aj v príhovore primátora mesta, Pavla Burdigu odznelo posolstvo pre našu a budúcu generáciu, že je potrebné uvedomiť si, že smútok za obeťami vojen nestačí, je nevyhnutné sa postaviť proti násiliu, nenávisti a terorizmu,“ informovala Erika Švedová z mestského úradu v Rožňavu.

Obrazom: Deň víťazstva nad fašizmom v Rožňave
32
Galéria
Zdroj: Mesto Rožňava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM