Radka Deckerová Futbal

Vstup do novej sezóny Rožňave nevyšiel: Prehra po kontroverznom góle!

Úvodný majstrovský zápas nového ligového ročníka na domácej pôde, za tropického odpoludnia hráči odohrali so cťou.

Ilustračný obrázok k článku Vstup do novej sezóny Rožňave nevyšiel: Prehra po kontroverznom góle!

Hráči si boli vedomí, že súper ma v súčasnosti vyspelé a kvalitné mužstvo, čo pre nich znamenalo zodpovedný prístup v defenzívnej činnosti. Začali s príliš veľkým rešpektom. Po opatrnej hre v úvodných minútach, si dokázali vypracovali dve sľubné šance v podaní Kováča, ale bez gólového efektu. Súper hral s prehľadom a úspešne kontroloval hru. Až v druhom polčase sa hosťujúcemu mužstvo podarilo streliť jediný gól zápasu, pri ktorom každý zo zúčastnených na zápase si kládol otázku či bol vôbec regulérny.

Po autovom vhadzovaní sa lopta dostala pred domáceho brankára Šalamona, ktorému po zrazení s hráčom vypadla lopta z ruky a ten už len s ľahkosťou dokopol do prázdnej brány. Stretnutie brankára s hráčom v päťkovom území by podľa pravidiel mal rozhodca ohodnotiť ako faul na brankára, rozhodca však rozhodol ináč. Rožňava tak prehrala s mužstvom Medzeva na domácej pôde 0:1 a v stredu ich už čaká ďalší ťažký zápas v Kalši.

Zdroj: mfkroznava.web­node.sk