Šport

Futbalová sezóna vrcholí: Akým tímom z Gemera hrozí vypadnutie?

Už o pár týždňov sa skončí sezóna 2018/2019. Vo viacerých súťažiach majú zastúpenie práve aj gemerské tímy. Hrozí im vypadnutie?

Ilustračný obrázok k článku Futbalová sezóna vrcholí: Akým tímom z Gemera hrozí vypadnutie?
Foto: Tomáš Batiz

Futbalová sezóna pomaly, ale isto končí. Niektorým mužstvám sa v našom okrese darilo lepšie, iným zas horšie. Pozrite si, ktorým tímom dospelých hrozí vypadnutie?

Krásnohorské Podhradie a 4. liga

Najvyššiu súťaž v našom okrese momentálne hrá FK Krásnohorské Podhradie. Jedná sa o IV. liga Juh dospelí. V tabuľke sa nachádza aktuálne na 13. mieste zo 16-tich. Jej bodové skóre je 18, no do záveru sezóny ostávajú ešte 4 kolá. Tabuľku vedie mužstvo TJ Mladosť Kalša so ziskom 62 bodov. Na druhom mieste sa nachádza OŠK Pavlovce nad Uhom so ziskom 59 bodov a prvú trojicu uzatvára MFK Spartak Medzev s bodovým skóre 58.

V piatej lige mužstvo z okresu zastúpenie nemá. Nasledujú oblastné súťaže 6. a 7. ligy, kde medzi sebou súperia obce nášho okresu.

Oblastné súťaže

V 6. lige sa v tabuľke najvyššie drží OFK Vyšná Slaná s 51 bodovým skóre. Za ňou nasleduje TJ Tatran Betliar so ziskom 45 bodov a trojicu uzatvára TJ Jednota Krasnohorská Dlhá Lúka so 42 bodmi. Na spodku tabuľky sa nachádza FK Apex Kružná, ktorá má len 4 body. O niečo viac získalo mužstvo MFK Dobšiná, zatiaľ presne 11 bodov. Do konca sezóny ostávajú ešte 4 kolá.

V tabuľke 7. ligy oblastných súťaží sa najviac doposiaľ darí futbalistom TJ Sokol Pača. Tí si na svoje konto doposiaľ pripísali 36 bodov. Druhí sú hráči klubu FK Gemerská Hôrka so ziskom 30 bodov a na treťom mieste sa v priebežnej tabuľke nachádza TJ Baník Rakovnica s 29 bodmi. Na chvoste 7. ligy v našom okrese je TJ Družba Čoltovo, ktorá má len 3 body a o jeden viac si zatiaľ pripísal klub TJ Mladosť Brzotín.

Komu hrozí vypadnutie v okrese?

  • FK Apex Kružná (6. liga OBFZ Rožňava)
  • TJ Mladosť Brzotín (7. liga OBFZ Rožňava)
  • TJ Družba Čoltovo (7. liga OBFZ Rožňava)

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM