Peter Simon Správy

Grófka by sa určite potešila: Operný večer na jej počesť

Celé podujatie sa bude konať na počesť grófky Eleonóry Andrássy-Kaunitz. Tá by sa vystúpeniu operných spevákov určite potešila.

Ilustračný obrázok k článku Grófka by sa určite potešila: Operný večer na jej počesť
Foto: Vlado Eliáš / Zdroj: SNM - Kaštieľ Betliar

Ako informovala Judita Krajčiová z betliarskeho múzea, Česká grófka Eleonóra Kaunitz (1862–1936) bola manželkou betliarskeho grófa Gejzu Andrássyho, významného podnikateľa, poľovníka a športovca. Veľmi rýchlo sa etablovala v kruhu uhorskej aristokracie a stala z nej jedna z najobdivova­nejších dám v krajine.

„Grófka Eleonóra sa do našich dejín zapísala ako podporovateľka chudobných, školskej mládeže a spolkového života, povestná bola jej láska k hudbe, ktorú pripomínajú zmienky v literatúre i početné súbory partitúr v zbierkach kaštieľa Betliar. Hudobný večer venovaný pamiatke tejto osobnosti dejín nášho kaštieľa organizujeme tohto roku už po druhýkrát,“ spresnila Krajčiová.

Pozvanie múzea tento rok prijali operní speváci Veronika Holbová a Titusz Tóbisz. Na klavíri ich bude doprevádzať Júlia Grejtáková.

Koncert sa bude konať v krásnom prostredí betliarskeho parku pred kaštieľom v sobotu, 4. augusta 2018 od 18:00 hod., v prípade nepriaznivého počasia v miestnom kultúrnom dome. Vstup je bezplatný.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM