Aktualizované Peter Simon Krimi

Intenzívna prietrž mračien spôsobila škody: Neďaleko Rožňavy zasahujú hasiči, FOTO

Búrka sprevádzaná silným vetrom, ktorá sa prehnala aj cez naše územie spôsobila množstvo škôd. Zasahujú hasiči. Cesty a pivnice sú zaplavené.

Ilustračný obrázok k článku Intenzívna prietrž mračien spôsobila škody: Neďaleko Rožňavy zasahujú hasiči, FOTO
Foto: Ivana Dachová / Zdroj: Dnes24.sk

Cez naše územie sa prehnala silná prietrž mračien sprevádzaná intenzívnym vetrom. Tá spôsobila v Rožňave a blízkom okolí zvýšenie hladím vodných tokov a riek. V susednom okrese zas zasahuje množstvo hasičov. Na pomoc smerovali aj tí z Rožňavy.

Prívalový dážď dnes podvečer zaplavil v Revúcej v Banskobystrickom kraji niekoľko mestských ulíc a suterénov domov, z ktorých momentálne hasiči odčerpávajú vodu. Vodiči pozor.

Naďalej neprejazdná zostáva cesta smerom do Mokrej Lúky. „Po prudkom prívalom daždi je v meste Revúca vyhlásený III. povodňový stupeň, zatopených je 25 ulíc, na likvidáciu je nasadených 15 kusov hasičskej techniky s 38 príslušníkmi. Nasadených je aj deväť dobrovoľných hasičských zborov obcí,“ informoval Ľuboš Virguľa, vedúci oddelenia operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Banská Bystrica.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal dnes popoludní v súvislosti so silnými búrkami spojenými s krúpami pre okres Revúca až 3. výstražný stupeň. Počas intenzívnych búrok spadlo v meste a jeho okolí viac ako 130 litrov zrážok na štvorcový meter, väčšinu zrážok pritom zaznamenali medzi 16:00 a 19:00 hod.

Pozrite si, ako to vyzeralo v poobedňajších hodinách tesne po búrke v Mokrej Lúke.

V meste okrem toho padali aj krúpy s priemerom 2 cm.

Obrazom: Prietrž mračien v Mokrej Lúke
6
Galéria
Foto: Ivana Dachová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM