Peter Simon Správy

Ivana (28), odborníčka na krásu: Mladé Rožňavčanky to často preháňajú!

Rožňavčanka Ivana Špernakovičová pracuje v oblasti skrášľovania už niekoľko rokov. V rozhovore nám prezradila aj to, ako sa pripraviť na každú príležitosť.

Ilustračný obrázok k článku Ivana (28), odborníčka na krásu: Mladé Rožňavčanky to často preháňajú!
8
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Pochádza z Rožňavy, no aj napriek tomu, že tu dlhé roky nežila je rada, že sa vrátila. Vyštudovala kozmetiku – vizážistiku v Košiciach. Pri voľbe zamestnania sa rozhodovala ešte medzi módnym návrhárstvom, ale zvíťazila túžba líčiť a skrášľovať. Prečítajte si, čo nám prezradila v rozhovore odborníčka na krásu.

„Ako kozmetička pôsobím priebežne od školy, či už to bolo v oblasti poradenstva líčenia. Stále ma to dobehlo aj v iných zamestnaniach. Túto profesiu vykonávam pretože ma baví, napĺňa a robí šťastnou. Je radosť, keď môžem niekomu pomôcť v tom aby vyzeral a cítil sa lepšie, ale hlavne aby sa páčil sám sebe a zvýšilo sa mu sebavedomie,“ prezradila na začiatok ambiciózna Rožňavčanka, Ivana Špernakovičová (28).

Čo by podľa teba mala skúsená vizážistka ovládať?

Každá kozmetička by sa mala zaujímať o trendy, sledovať blogy, nové technológie. Ide o to ,že ako sa mení módna kolekcia, každé ročné obdobie aj v oblasti kozmetiky a vizáže sa do popredia dostávajú nové. Nové či už farby, prípravky alebo iné vychytávky, ktoré nám uľahčia každodennú starostlivosť.

Čo je podľa teba základ v dobrom výzore?

Základ celkového výzoru každého je zdravá pokožka, na nej sa odzrkadľuje fyzický aj psychický stav. To všetko vieme zmeniť svojím prístupom a starostlivosťou. Potom sú to samozrejme veci ako upravené obočie u žien spojené s príjemným make-upom, ďalej ruky, čiže manikúra a v neposlednom rade vkusné oblečenie, toto všetko vytvára celkový dojem.

Stačí málo, aby bola žena upravená, alebo je toho viac? Ako sú na tom ženy v Rožňave?

Ako tak sledujem ženy v Rožňave je vidieť, že sme v starostlivosti o zovňajšok pokročili, ale aj napriek tomu sme ešte na míle ďaleko od západu, a to nehovorím o ďalekom západe, stačí nám na porovnanie Bratislava. Podľa mňa je to spôsobené malými nárokmi okolia, zamestnávateľov a pod. Vo veľkých mestách je veľká konkurencia a preto, len keď idete na pracovný pohovor alebo sa len snažíte vyniknúť v dave investujete do svojho výzoru omnoho viac.

V Rožňave mám pocit (samozrejme netvrdím, že všetky ženy), že im je to miestami vlastne jedno a pritom, aby žena vyzerala dobre stačí tak málo, jemný make-up, riasenka a nejaký ten lesk na pery, ani by ste neverili ako to pomôže. To, čo už máte na sebe, či sú to tepláky, džínsy, prípadne šaty je už vec štýlu, keď sa vy cítite dobre okolie to ocení.

Máš nutkanie na ulici neupravenej žene v meste poradiť?

Keď na ulici vidím neupravenú ženu nemám nutkanie jej radiť, každá máme právo chodiť tak, ako sa nám to páči, ale keď príde žena za mnou do štúdia, tak som tam len a len pre ňu. Poradím, vysvetlím a urobím všetko preto, aby odchádzala spokojná a zase o niečo krajšia.

Aká farba je teraz medzi mladými IN a aký trend fičí tento rok?

Podľa odborníkov je farba roku 2017 farba Greenery, teda svieža zelená. Táto farba výrazne ovplyvní aj módu, doplnky a bytový dizajn. Čo sa týka trendov, je to oproti minulému roku trošku inak, mnohé ženy si začali prehnane zvýrazňovať obočie, tomu je však koniec. Hrubé tmavé línie vystrieda prirodzenosť. Matné pery, ktoré sme minulé roky stretávali na každom kroku vystriedajú lesklé rúže a žiarivé lesky.

Preháňajú to dnešné mladé dievčatá s make-upom?

Často sa stretávam s mladými dievčatami, ktoré majú 18 a ja im tipujem 30. Kde je vlastne problém? Mali by si uvedomiť, že keď to preženú s líčením dosiahnu presne opačný efekt aký by chceli.

Jemnejšie farby, prirodzenejšie odtiene leskov, namiesto silných farebných tieňov rozjasňovač očí a len jemne zvýrazniť lícne kosti. Niekedy mám pocit, že je to problém dnešnej doby, mladé chcú vyzerať staršie a naopak.

Tvoj názor na 3D mihalnice a podobné terajšie doplnky?

Dnes fičia trendy ako 3D mihalnice, zväčšovanie a korekcia pier, microblaiding obočia a iné podobné zákroky. Všetky tieto procedúry sú vecou názoru. Aj pri nich však platí, že niekedy je menej viac. Samozrejme ,keď to pomôže dotvoriť celkový požadovaný vzhľad, a je to pre klientku potrebné, nemám nič proti. Často sa bohužiaľ stretávam s mladými dievčatami, ktoré už nemajú mieru a dobrovoľne sa spotvoria. Hlavne, keď si pamätám, aké pekné boli už aj predtým. Tiež si myslím, že nie je nič nad prirodzenú krásu.

Odporučila by si niečo iné, ako tie mihalnice, existuje šetrnejšia forma?

Podobný efekt ako 3D mihalnice dosiahnete príležitostným nalepením tŕs, je to šetrnejšie a mihalničky tak netrpia nepretržitou záťažou. Často som sa pri aplikácii 3D mihalníc stretla aj s alergickou reakciou, čo dokáže byť veľmi nepríjemné. Čo sa týka korekcie a zväčšovania pier, sú už dostupné rôzne kolagénové lesky, s ktorými dosiahnete požadovaný výsledok.

4 body, ako sa pripraviť na všedný deň:

  • čistenie pleti
  • tonizovanie
  • podkladový krém
  • vhodný make-up

Ďakujeme sa rozhovor a Ivane želáme veľa úspechov v osobnom aj profesijnom živote.

Obrazom: Ivana (28), odborníčka na krásu
8
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM