Peter Simon Správy

Jozef šoféruje autobus v našom okrese, no jeho záľuba stojí za to: ZÁBERY ako dôkaz!

Nenápadný šofér autobusu počas svojich voľných dní zažíva poriadny adrenalín. Čakali by ste, že sa venuje tejto krásnej, no aj nebezpečnej záľube?

Ilustračný obrázok k článku Jozef šoféruje autobus v našom okrese, no jeho záľuba stojí za to: ZÁBERY ako dôkaz!
10
Galéria

Jozef Pajtás pracuje ako vodič autobusu a denne sa premáva po cestách nášho okresu. Počas víkendu však Jozef presadá do špeciálnej mašiny. Uchvátilo ho lietanie, ktorému sa venuje už niekoľko rokov. Ako sám uviedol, začínal na rogale s trabantovým motorom.

Jozef si na svoje začiatky spomína dobre. Jeho prvým strojom bolo malé rogalo, ktoré bolo poháňané motorom z Trabanta. „Momentálne mám už nový dvojmiestny kvalitný stroj s najmodernejším krídlom. Bez problémov dosiahne rýchlosť 170km/h a jeho cena sa dá porovnať s novým autom strednej triedy,“ prezradil Pajtás. Ako ďalej uvádza, mal možnosť vyskúšať si aj paragliding, lietanie s malým lietadlom alebo vrtuľníkom, ale podľa jeho slov mu aj tak najväčší zážitok poskytuje rogalo.

Počas letov, ktoré absolvuje nad Gemerom a najčastejšie nad planinami neďaleko nášho mesta sa mu naskytne úchvatný pohľad, ktorý len tak denne nevídame. Podľa Jozefa je lietanie a premávanie sa „tam“ hore absolútny zážitok, keďže pohľad z hora je na okolitý Gemer úplne iný. Ak si nájde čas, tak zvykne vyhotoviť aj fotky. My máme k dispozícii niekoľko z nich.

Pozrite si v našej galérii, ako vyzerá Rožňava a okolie z niekoľkokilo­metrovej výšky.

Obrazom: Lietanie na rogale
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM