Peter Simon Rôzne

Jubilejný Dobšinský kopec 2018: Na toto sa môžete tešiť

Do štartu tohto vrcholného a jediného slovenského podujatia zaradeného do seriálu FIA EHCC ostáva už len niekoľko týždňov. Organizátori podujatia zverejnili program.

Ilustračný obrázok k článku Jubilejný Dobšinský kopec 2018: Na toto sa môžete tešiť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval tlačový tajomník DK2018 Miro Majláth, podujatie, ktoré už po siedmykrát v rade bude reprezentovať Slovenskú republiku v rámci seriálu FIA European Hill Climb Championship, ale aj FIA Historik Hill Climb Championship a zároveň aj v rámci slovenských a českých kopcových majstrovstiev súdobých a historických vozidiel, pripravuje organizátor Autoklub EHC Dobšinský kopec v spolupráci s Mestom Dobšiná. Aby sme boli pri výpočte seriálov, do ktorých sa budú mať možnosť kopcoví jazdci v Dobšinej prihlásiť, treba doplniť ešte aj Slovenský kopcový pohár, Slovenskú trofej pretekov historických vozidiel v pravidelnosti, či Českú trofej.

Práve spomínané seriály, do ktorých budú mať možnosť jazdci bojovať, ale aj výborne zvládnutá organizácia podujatia v tomto roku už po siedmykrát priláka do Dobšinej nielen domácich jazdcov, ale aj najlepších z najlepších z celej Európy.

A medzi tými najlepšími by určite nemali chýbať ani Taliani, päťnásobný víťaz a rekordér Simone Faggioli, ktorý tesne pred Dobšinským kopcom by mal absolvovať legendárne preteky Pikes Peak v Colorade, či jeho najväčší súper a zároveň krajan Christiano Merli, ktorý práve v tohtoročnej sezóne by rád zosadil Simoneho z jeho mnohonásobného kráľovského trónu.

„Jedno je isté, v Dobšinej rovnako ako v minulých rokoch, aj tento rok budú určite prebiehať nádherné, ale aj poriadne napínavé súboje,“ uviedol Majláth.

Hlavný program jubilejného 35. ročníka súťaže sa uskutoční od 21. do 22. júla 2018. Pozrime sa teraz spolu, na čo všetko sa môžeme v Dobšinej tešiť.

Sobota – 21. júla

  • 9:00 hod. – 1. kolo jázd
  • 13:00 hod. – 2. kolo jázd

Večerný program 21. júla (pred Mestským úradom Dobšiná)

  • Od 19:00 hod. – Oldies party rádia Vlna, Zuzana Smatanová, Martin Harich, Revival Kabat

Nedeľa – 22. júla

  • 8:30 hod. – 1. kolo jázd
  • 12:30 hod. – 2. kolo jázd
  • 16:30 hod. – Vyhlásenie výsledkov

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM