Peter Simon Kultúra

Koncert v Rožňave, ktorý zahreje dušu i pomôže: Komu pôjdu peniaze?

V našom meste vystúpia umelci. Podujatie prinesie skvelý kultúrny zážitok, okrem toho poteší aj niekoho iného.

Ilustračný obrázok k článku Koncert v Rožňave, ktorý zahreje dušu i pomôže: Komu pôjdu peniaze?
Foto: Peter Simon

V nedeľu 25. septembra o 17-tej hodine sa uskutoční v kostole sv. Anny na Námestí baníkov v Rožňave (býv. kostol františkánov) benefičný „Koncert pre Alenku – Koncert pre Lásku“.

Ako uvádza usporiadateľ podujatia, koncert je organizovaný vznikajúcim občianskym združením ALENKA v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou a Základnou umeleckou školou v Rožňave. Súčasne je sprievodným podujatím tohtoročných osláv Dni mesta Rožňava.

Za dobrú vec

Koncert sa koná ako pocta Alenke Hefler, rod. Birtokovej (+14. 2. 2016), v deň jej nedožitých 55. narodenín, a ako pocta Láske pre všetkých, ktorí milovali a milujú. Výťažok z dobrovoľného vstupného bude venovaný Detskému domovu Dobšiná pre deti v satelitných domoch v Rožňave.

Umelci aj zo zahraničia

Na koncerte vystúpia mladí umelci z Rožňavy – Alena Temesiová (spev), pôsobiaca v Nemecku, Peter Bálint (klavír, organ), ktorý pricestuje z Budapešti a Mikuláš Nyéky (klavír, organ) z Košíc. Zaspievajú tiež Helena Pál Balážová, učiteľka spevu v rožňavskej Základnej umeleckej škole a Štefan „Hangya“ Hundža, člen zboru opery Štátneho divadla v Košiciach.

Vážne diela

V programe, ktorým bude sprevádzať bývalá operná speváčka s kariérou v Maďarsku a v Nemecku Lilla Izsóf, zaznejú diela G. B. Pergolesiho, J. S. Bacha, J. Brahmsa, W. A. Mozarta, F. Schuberta, A. L. Webbera, L. Cohena a skladby z muzikálov František z Assisi a Jesus Christ Superstar.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM