Správy

Koncertné popoludnie v rámci Rožňavského kultúrneho leta: Vystúpi formácia IAKO BEI a Imaginary

Akcia, ktorá sa teší obľube, pokračuje aj toto leto. Program kultúrneho leta je zostavený pre každého. Čo nás čaká prvý augustový víkend?

Ilustračný obrázok k článku Koncertné popoludnie v rámci Rožňavského kultúrneho leta: Vystúpi formácia IAKO BEI a Imaginary
Zdroj: Dnes24.sk

Program tohtoročného kultúrneho leta je zostavený pre každého. Svoje si v ňom nájdu deti aj dospelí. Nedeľné popoludnie na Námestí baníkov v Rožňave patrilo oslave sviatku sv. Cyrila a Metoda, krstu knihy a folku. Druhú nedeľu sa konalo podujatie pre tých najmenších a to Divadlo Theátrum- Pesničkál.

Kultúra sa v našom meste rozrastá, svedčí o tom aj veľké podujatie, ktoré malo minulý rok svoju premiéru a medzi Rožňavčanmi sa osvedčilo. Zrekonštruované námestie tak aj počas tohtoročných horúcich letných dní ožije hudbou, spevom, tancom a inými lákadlami nie len pre deti.

„Som veľmi rád, že v tejto tradícii kultúrneho leta mesto pokračuje a ako vidím aj záujem Rožňavčanov o toto podujatie je celkom dobre. Robíme to pre občanov a aj turistov, aby sme tým aj možno prilákali nových ľudí do nášho mesta,“ uviedol primátor mesta Michal Domik.

„IAKO BEI je projekt speváka, basgitaristu, skladateľa a textára Romana Jakobeja z Rožňavy. Čo robí debutový album kapely PURSUITS IN 1IFE unikátnym je jeho inovatívna a originálna interpretácia rockovej hudby, kde hlavný nástroj rocku – gitara – chýba. Skladby nesúce sa na rozmedzí progresívneho, melodického a umeleckého rocku sú nahraté v zložení bicie, klávesové nástroje, basová gitara s mnohými efektmi a saxofón,“ informovala Lenka Leštáková z mestského úradu v Rožňave.

Ako doplnia Imaginary, je skupina vo vynovenej zostave zahrá piesne z pripravovaného albumu. Nechajte sa uniesť rytmami inštrumentálnych skladieb skvelých hudobníkov a odpútajte sa od každodenných problémov…

„Podujatie sa uskutoční v rámci Rožňavského kultúrneho leta 2020 Tešíme sa na vás na Námestí baníkov v nedeľu 2. augusta 2020 o 16:00 hod. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie bude konať v kongresovej sále na 2. poschodí radnice (Námestie baníkov 32, Rožňava),“ dodala na záver Leštáková.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM