Správy

Koronavírus: Triediaci stan pred rožňavskou nemocnicou!

Odkláňať potenciálne rizikových pacientov s podozrením na nákazu novým koronavírusom budú v rožňavskej nemocnici Svet zdravia (SZ) v triediacom stane pred vchodom do pavilónu B.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Triediaci stan pred rožňavskou nemocnicou!
2
Galéria
Zdroj: Svet zdravia

Ako informovala komunikačná špecialistka siete SZ Jana Fedáková, stan zriadili v spolupráci so Slovenským Červeným krížom.

„Študenti medicíny tam od soboty, 21. marca verejnosti bezkontaktne odmerajú teplotu a vyhodnotia ďalšie príznaky, napríklad kašeľ, cestovateľskú anamnézu či kontakt s infikovanou osobou. Tento vstup do nemocnice bude otvorený počas pracovných dní od 6:00 hod. do 22:00 hod. a cez víkendy od 7:00 hod. do 22:00 hod.,“ konkretizovala Fedáková.

Doplnila, že pre pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 nemocnica zriadila samostatný vyhradený priestor. Ten sa nachádza v priestoroch infektologickej ambulancie na prízemí pavilónu C (budova polikliniky) so samostatným vstupom.

„Verejnosť môže do budovy rožňavskej nemocnice vstupovať len s rúškom či inou ochranou časti tváre, napríklad šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos. Naďalej platí, že nemocnica aktuálne poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť,“ podotkla Fedáková.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Pre ľudí s podozrením na koronavírus zriadila rožňavská nemocnica tried
2
Galéria
Zdroj: Svet zdravia
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM