Správy

Krásne gesto neostalo bez povšimnutia ani v Dobšinej: Ocenili bezpríspevkových darcov krvi, FOTO

Okrem Rožňavy sa oceňovalo aj v meste Dobšiná. Komu sa dostalo pocty?

Ilustračný obrázok k článku Krásne gesto neostalo bez povšimnutia ani v Dobšinej: Ocenili bezpríspevkových darcov krvi, FOTO
10
Galéria
Zdroj: mesto Dobšina

Najprv v Rožňave 27. novembra 2019 sa darcovia z celého okresu stretli na slávnosti, ktorá sa uskutočnila v kongresovej sále miestnej Radnice. Dovedna ich bolo 104 a postupne si všetci za sprievodu kultúrneho programu prevzali stupňové ocenenia a plakety. Tisíce ľudí sú za svoj život vďační darcom, ľuďom, ktorých možno nikdy nestretnú a zostávajú v anonymite.

„V Rožňave sa odovzdalo 104 ocenení z tohto počtu bolo ocenených 7 statočných Dobšinčanov, ktorí neváhali a dokázali v ťažkých chvíľach tou najvzácnejšou tekutinou, vlastnou krvou pomôcť ostatným. Vážme si ich a nech sú aj pre ostatných príkladom a vzorom toho, ako sa dá nezištne a účinne pomáhať,“ uviedol Juraj Karika, predseda SČK v meste Dobšiná.

Samospráva Mesta Dobšná verejne ocenila po vzore Slovenského Červeného kríža bezpríspevkových darcov krvi ich prijatím v priestoroch historickej radnice.

Slávnosť sa uskutočnila za účasti primátora mesta, Jána Slováka, predsedu miestneho spolku SČK, Juraja Kariku a členov Zboru pre občianske záležitosti.

Primátor Dobšinej, Ján Slovák verejne vyslovili vďaku za humánny čin darcov, ktorí sa okrem pozornosti od samosprávy v závere podujatia podpísali aj do Pamätnej knihy mesta Dobšiná.

Za mesto Dobšiná boli ocenení:

  • Bronzová plaketa (10 a viac odberov): Róbert Breuer, Silvia Hadušovská, Martin Ondrejčík, Ing. Jaroslav Oravec.
  • Strieborná plaketa (20 a viac odberov): Tomáš Černický, Ing. Milan Krivanský.
  • Zlatá plaketa (40 a viac odberov): Ondrej Ševc.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Zdroj: mestoDobšiná.sk

Obrazom: Ocenil bezpríspevkových darcov krvi z Dobšinej
10
Galéria
Zdroj: mesto Dobšina
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM