Samospráva

Letné opravy vozoviek v našom kraji: TÝCHTO úsekov ciest sa to týka!

Opravy ciest robí počas leta v rámci prevádzky Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK). Sú to veľkoplošné vysprávky povrchu vozoviek a dvojvrstvové nátery na viac ako 20 km ciest prevažne III. triedy.

Ilustračný obrázok k článku Letné opravy vozoviek v našom kraji: TÝCHTO úsekov ciest sa to týka!
Zdroj: TASR

„Spolu ide o plochu 115 200 metrov štvorcových a celkové náklady 1 040 800 eur s DPH. Na tieto opravy má Správa ciest KSK schválené finančné krytie,“ informovala hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.

Veľkoplošné vysprávky

Veľkoplošné vysprávky povrchu vozoviek budú na celkovej dĺžke 12,59 kilometra a ploche 74 000 metrov štvorcových. Náklady sú 818 320 eur s DPH. Všetkých 18 úsekov by malo byť zrealizovaných do konca leta.

V pôsobnosti strediska Moldava nad Bodvou sa bude opravovať sedem úsekov – Žírovce – spojka, intravilán obce Žarnov, Ploské – Ortáše, Nižná Hutka – intravilán, Vajkovce – intravilán, Valaliky – Kokšov – Bakša intravilán a Mokrance – spojka, extravilán – 2. úsek.

V rámci strediska Rožňava štyri úseky – prieťah obcou Brzotín, Ardovo spojka, Plešivec – Licince a Kružná – spojka, v pôsobnosti strediska Spišská Nová Ves dva úseky – Opátka – spojka a Rudňany – Poráč. V oblasti Trebišova sa opravia štyri úseky – Lastovce intravilán – obec, Zemplínske Hradište – príjazdová, Somotor – Vécs intravilán a ulica Pribinova v Trebišove. V pôsobnosti strediska Michalovce ide o úsek Ložín – Bánovce nad Ondavou.

Dvojvrstvové nátery

„Okrem veľkoplošných vysprávok položia cestári dvojvrstvové nátery na 7,7 kilometra ciest, na ploche 41 200 metrov štvorcových. Náklady na tento druh opravy dosiahnu 222 480 eur s DPH. Budú sa robiť na úsekoch Jenkovce – Bežovce, Kecerovce – Opiná, Cejkov – križovatka Zemplín a Boľ – Vojka,“ doplnila Bobriková.

Aktuálne najväčšou investíciou v kraji je rekonštrukcia mosta cez vodnú nádrž Ružín medzi Košickou Belou a Veľkým Folkmarom vo výške 1,65 milióna eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM