Peter Simon Správy

Ministerstvo sa rozhodlo konať: Na záchranu gymnázia v Revúcej poskytne 20 000 eur

Pre nízky počet študentov mu hrozí zlúčenie, ministerstvo sa preto rozhodlo konať. Na čo získa revúcke gymnázium finančné prostriedky?

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo sa rozhodlo konať: Na záchranu gymnázia v Revúcej poskytne 20 000 eur
Zdroj: TASR

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR prispeje na podporu činnosti Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej dodatočnými finančnými prostriedkami vo výške 20 000 eur. Tomu totiž hrozí pre nízky počet študentov zlúčenie s iným gymnáziom. Informoval o tom rezort školstva.

„Ide o financie nevyhnutné na preklenutie obdobia potrebného na riešenie situácie, ktorá vznikla poklesom počtu žiakov,“ uviedlo ministerstvo.

Čítajte tiež: Minister Maďarič: Bránenie v obnove okolia gymnázia v Revúcej je hlúpe a protislovenské

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vidí riešenie aj v reorganizácii, ktorá by podľa neho dôstojným spôsobom zabezpečila zachovanie tradície Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej.

Budúcnosť gymnázia v Revúcej je však neistá. Jeho zriaďovateľ, Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja, totiž uvažuje o jeho zlúčení s druhou vzdelávacou inštitúciou v meste, s Gymnáziom Martina Kukučína. Podľa predsedu Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Milana Uhríka je dôvodom na tento zámer nízky počet detí, ktoré školu navštevujú.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM