Peter Simon Správy

Mrazy za nami a teraz búrky s krúpami! Výstraha na presný čas v okrese Rožňava

Zdá sa, že počasie v máji sa s nami v tomto roku riadne zahráva. Meteorológovia vydali pre rožňavský okres výstrahu prvého stupňa pred lejakmi, ktoré môžu sprevádzať dokonca krúpy. Pozrite časy.

Ilustračný obrázok k článku Mrazy za nami a teraz búrky s krúpami! Výstraha na presný čas v okrese Rožňava
Zdroj: TASR

Ako informovali meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ), v okrese Rožňava sa očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 15 – 20 m/s (55 – 70 km/h). Výstraha prvého stupňa platí v piatok 12.mája 2017 od 8:00 hod. do 20:00 hod.,“ informuje SHMÚ. Ako zdôrazňujú odborníci, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

„Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ doplňujú meteorológovia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM