Radka Deckerová Správy

Na Námestí baníkov v Rožňave vyrastú dokopy tri moderné kašne

S ukončením prác v juhozápadnej časti Námesti baníkov je aj inštalácia modernej kašny.

Ilustračný obrázok k článku Na Námestí baníkov v Rožňave vyrastú dokopy tri moderné kašne
Foto: Radka Deckerová

Materiálové prevedenie kašny

„Kašna je umiestnená v juhozápadnej časti námestia, ktorú tvorí ju hranol 1,2 × 1,0 m osadený v kruhovom otvore štrocového masívu. Okolo otvoru je v priemere 4,0 m dlažba z toho istého materiálu. Materiálové prevedenie je pieskovcový masím, vrátane dlažby v kruhovom priestore okolo kašny“, povedal referent investičných činností mesta Tomášik.

Voda bude len bazénová

„Kašna je technologicky navrhnutá tak, že tam je uzavretý kolobeh vody s filtráciou, chemickou a elektromagnetickou úpravou vody. Voda v nej bude tzv. bazénová. Pokiaľ sa z nej niekto napije nemalo by sa mu nič stať, len voda nebude pitná“, dodal Tomášik.

Celkové náklady na kašnu sú 30 487,07 €, ale sú to všetky práce súvisiace s osadením kde patria: zemné práce, izolácie, vodorovné konštrukcie, prívod elektrickej energie, rozvádzač.

Celkový počet kašní je navrhnuty v počte 3 ks, ešte majú byť umiestnené na severnej časti námestia a na juhovýchodnej časti kde boli niekedy umiestnené podzemné toalety. Ďalšie dve budú postavené až keď mesto získa ďalšie finančné prostriedky na dokončenie námestia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM