Peter Simon Šport

Na Rallye Tatry bodoval Rožňavčan Tomáš Ondrej: Technika nesklamala

Známy pretekár z Rožňavy bodoval. Na pretekoch pod Tatrami bral prvé miesto.

Ilustračný obrázok k článku Na Rallye Tatry bodoval Rožňavčan Tomáš Ondrej: Technika nesklamala
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Absolútnym víťazom 43. Rallye Tatry sa stala slovenská posádka XIQIO RACING Tomáš Ondrej, Adam Gömöri na vozidle Škoda Fabia WRC. Dvadsaťosemročný rodák z Rožňavy vyhral celkovo sedem z deviatich rýchlostných skúšok a v cieli získal pred svojim najväčším súperom náskok až 32,2 s.

Ako informoval Roman Ordelt z tlačového strediska pretekov, druhé miesto vybojovala dvojica košického tímu Energy Oil Motorsport Pavel Valoušek, Veronika Havelková z Českej republiky (Škoda Fabia R5). Tretie miesto získali maďarskí jazdci András Hadik, Krisztián Kertész (Ford Fiesta R5) z tímu L Racing so stratou 1:08,5 s na víťazného Ondreja. V aktuálnom ročníku tatranskej rally odštartovalo v rámci slovenského šampionátu 52 posádok z piatich európskych štátov, v cieli bolo nakoniec klasifikovaných 40 súťažiacich. Súťaži prialo aj krásne letné počasie a tiež hojná účasť spokojných divákov," hovorí Roman Ordelt z tlačového strediska pretekov.

Dvaja najväčší favoriti Jaroslav Melichárek a Poliak Grzegorz Grzyb zo súťaže odstúpili kvôli technickým problémom na svojich vozidlách.

Gemerský jazdec Tomáš Ondrej vyhral Rallye Tatry už druhýkrát, prvý raz sa tešil z výhry v Poprade pred štyrmi rokmi, keď sa podujatie vrátilo do slovenského kalendára ako pohárová súťaž. „Tohtoročné víťazstvo je pre populárneho „Srnku“ oveľa cennejšie a do istej miery aj prekvapujúce. Nepatril k favoritom rally, o čom svedčilo aj pomerne vysoké štartové číslo 10, ale nakoniec nechal talentovaný jazdec všetkých súperov za chrbtom,“ spresňuje Ordelt.

„Je to pre mňa najlepší výsledok v rally, ktorý som dosiahol. Pochvalu si zaslúži celý tím a verím, že to nie je naposledy. Auto fungovalo na sto percent, veľa nedostatkov sme odstránili počas súťaže. Postupne sme stále zrýchľovali a zrýchľovali. Sme veľmi šťastní a všetci sa tešíme z úspechu,“ povedal Rožňavčan Tomáš Ondrej v cieli.

Druhé miesto obsadil český jazdec Pavel Valoušek, ktorý sa po odstúpení Grzyba prebojoval do čela priebežného poradia slovenského šampionátu. „Hlavný cieľ sme splnili a získali sme dôležité body do MSR. Od začiatku sme išli rýchlo, ale na víťaza Tomáša Ondreja sme nestačili. Išiel fantasticky a k výhre mu blahoželám. So starším autom išiel naozaj skvelo. Grzyb vypadol, vyhral „Srnka“, čo ešte viac zdramatizovalo šampionát. Máme dve výhry a predpokladám, že o víťazovi sa rozhodne až v posledný deň na Rallye Košice,“ dodal 37-ročný jazdec Valoušek

Na treťom mieste skončil András Hadik z Maďarska. „Preteky sa nám vydarili. Začali sme zľahka i pod dojmom nedávnej domácej nehody, no postupne sme sa dostali do tempa a z jazdy sme mali veľmi dobrý pocit,“ uviedol na cieľovej rampe Hadik.

„Okrem Melicháreka a Grzyba z favoritov odstúpili Igor Drotár a József Trencsényi z Maďarska. Všetci kvôli technickým problémom,“ uviedol Roman Ordelt.

Do bojov o body v Slovenskom rally pohári (SRP) zasiahlo 10 posádok. Organizátori pre nich pripravili 162 kilometrovú trať, ktorá zahŕňala štyri rýchlostné skúšky v celkovej dĺžke 40 km," informoval na záver Roman Ordelt z tlačového strediska pretekov.

Konečné poradie 43. Rallye Tatry 2016

  • 1. Ondrej, Gömöri (SVK, Škoda Fabia WRC) 47:35,6 min
  • 2. Valoušek, Havelková (CZE, Škoda Fabia R5) + 32,2 s
  • 3. Hadik, Kertész (HUN, Ford Fiesta R5) + 1:08,5 min
  • 4. V. Majerčák, Vejačková (SVK, Ford Fiesta R5) + 1:24.8 min
  • 5. Tomaštík, Baran (CZE/SVK, Subaru Impreza WRC) + 1:49,4 min
  • 6. Kukučka, Vejačka (SVK, Škoda Fabia R5) + 3:39,6 min
  • 7. Gavlák, Horniaček (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 4:10,0 min
  • 8. Cserhalmi, Šintal (SVK, Mitsubishi Lancer EVO IX) + 4:25,3 min
  • 9. Kundlák, Kouřil (SVK/CZE, Peugeot 208 VTi R2) + 4:55,5 min
  • 10. Chvála, Lieskovcová (SVK, Peugeot 208 R2B) + 5:43,9 min

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/Rallye Tatry
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM