Peter Simon Správy

Na zastupiteľstve prezentovali novú štúdiu na obnovu krytej plavárne: Tú vypracovali študenti z Košíc

Uplynulé mestské zastupiteľstvo v úvode svojho programu dalo priestor prezentácii novej štúdie obnovy krytej plavárne v Rožňave. Tú vypracovali študenti zo Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

Ilustračný obrázok k článku Na zastupiteľstve prezentovali novú štúdiu na obnovu krytej plavárne: Tú vypracovali študenti z Košíc
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Primátor a poslanci mestského zastupiteľstva si na uplynulom stretnutí hneď v úvode rokovacieho dňa vypočuli a prezreli prezentáciu novej štúdie na obnovu krytej plavárne v našom meste. Práce žiakov zo Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach prišiel zreferovať architekt Ing. arch. Miroslav Čech.

Spomínaná univerzita navrhla spoluprácu a v rámci nej študenti vypracovali podklady, ktoré by pri projekte obnovy krytej plavárne v našom meste, ktorú si žiadajú Rožňavčania, určite pomohla.

„Pred istým časom sa nám podarilo spojiť sily so Stavebnou fakultou Technickej univerzity v Košiciach. Prvé kroky sa podarili celkom dobre a tím mladých ľudí vypracoval štúdiu na obnovu krytej plavárne v našom meste. Počas uplynulého roka sme sa spolu boli viackrát v priestoroch chátrajúcej stavby pozrieť“ uviedol v prezentovaní bodu primátor mesta, Pavol Burdiga.

Následne sa slova ujal už Miroslav Čech a prítomným poslancom štúdiu sprezentoval. Ako uviedol architekt, obhliadky potvrdili, že nebolo potrebné. „Statici zhodnotili, že by sa to dalo zachrániť a nosná konštrukcia je pevná, ale spodok by musel ísť preč. Okrem bazénového telesa by mohlo v objekte vzniknúť aj wellness, či reštauračná časť, samozrejme šatne. Skultivovať by sa dal aj kopec, ktorý sa týči v tesnej blízkosti stavby,“ povedal pred poslancami Miroslav Čech.

Ako doplnil, projekt ekonomicky zatiaľ nezhodnocovali, keďže to nebolo účelom terajšieho riešenia. „Navrhnutá je aj tribúna a dala by sa využiť na kultúrne podujatie. Pribudnúť by mala aj záhrada,“ doplnil architekt.

To, či sa projekt posunie ďalej a teda akým smerom ukáže len čas.

Zdroj: RVTV.SK
Zdroj: RVTV.SK
Zdroj: RVTV.SK
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM